30-хвилинний шедевр світової документалістики став практичною базою для майбутніх юристів

30-хвилинний шедевр світової документалістики став практичною базою для майбутніх юристів. Студенти Полтавського університету економіки і торгівлі долучилися до міжнародного фестивалю документального кіно про права людини. Одночасно із переглядом стрічки, у якій розповідається про історію політичного біженця, правознавці отримали змогу обговорити проблеми та права переселенців зі столичними фахівцями.

Аби врятуватись від куль диктаторського режиму, йому довелося виїхати з Конго до Росії. «Інша країна» – документальна стрічка про поневіряння політичного біженця від 11 мандрівного фестивалю документального кіно про права людини.

/В КАДРІ: уривок з фільму «Інша країна»: «Пока что нет никаких новостей. Я не знаю. Пока нет. Посмотрим. Посмотрим..»/

Цю історію, місцями специфічну, але життєву, переглядають студенти Полтавського університету економіки і торгівлі. Їх фах – правознавство, тож такий сеанс документального кіно є практичним супроводом знань.

/Тетяна Білоброва, регіональний координатор Міжнародного фестивалю DOCUDAYS в Полт. обл.
Фестиваль несе взагалі дуже потужний освітній компонент, і щороку ми показуємо не тільки документальні фільми. Ми також проводимо правоосвітні заходи. Важливо не лише показати фільм, а й розказати про те, які права людини порушуються і як їх можливо відновити. А відновлення прав людини – це справа фахівців/

Співорганізатором заходу вже 5 років виступає Полтавський університет економіки і торгівлі. Нинішня подія співпала з традиційним тижнем правознавства цього вузу. Студентів запросили до торгово-розважального центру «Київ», де у рамках договору співпраці між Полтавським університетом економіки і торгівлі та ТРЦ «Київ», розташовується навчальний юридичний центр «Правова студія».

/Оксана Марченко, проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ
У рамках співробітництва ми поєднуємо практику і навчання: наші студенти-правознавці мають можливість у цій студії, у правовій, проводити навчання, спілкуватися, набувати навички практичної роботи/

Зокрема, нині майбутні фахівці обговорюють питання ставлення місцевого населення до біженців, проблеми їх соціалізації. На зустріч прибув й експерт зі столиці України, який має підказати, як краще роз'яснювати і сприяти захисту прав біженців.

/Оксана Марченко, проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ
Зараз дуже багато українців змушені покинути рідні домівки, вимушені переїздити на іншу територію, і там починати нове життя. Які вони мають права? До кого вони можуть звертатись? Як їм можуть допомогти? – це все на сьогодні дуже актуальні питання/

Близько півтора мільйона українців виїхали із зони проведення АТО за час військових дій. І саме правозахисники, переконані в Полтавському університеті економіки і торгівлі, – перші, хто мають тримати руку на пульсі подій і допомагати співвітчизникам жити повноцінно.

Стрічка новин