За пару місяців у Полтаві проведуть Всеукраїнський чемпіонат зі спортивного туризму

За пару місяців у Полтаві проведуть Всеукраїнський чемпіонат зі спортивного туризму. Наразі ведуться перемовини про час та місце його проведення. А поки що тривають змагання та відбираються кращі на рівні області. Про вид спорту, який поставлений на виживання, і який розвиває навички виживання – наш наступний сюжет.

Настя об'їздила пів-України, туризмом займається 6 років, вона має мрію – бути тренером із цього виду спорту. На змаганнях різного роду вона як правило – серед перших.

/Настя Біленко, займається туризмом
Більше 25 медалей, грамот дуже багато – 47 грамот/

Чемпіонат області із пішохідного туризму у приміщенні проходить уже вдвадцяте. Цього разу – у Розсошенському спорткомплексі. На цих змаганнях до Полтави придивляються – у лютому в нас вперше планують провести Всеукраїнський Кубок з пішохідного туризму. У Полтаві непогані умови для цього виду спорту, і наші туристи показують хороші результати, особливо – у цьому році.

/Станіслав Комісар, директор ПОЦТКУМ
Свої здобутки почали юні велосипедисти, які на Кубку України у Кіровоградській області посіли 2 позицію, їхню ініціативу підтримали юні спелеологи, які у вересні на Тернопільщині стали чемпіонами країни, а туристи-пішохідники – на Кубку України у Вінницькій області/

Поза камерою туристи скаржаться: політика патріотичного виховання заходить занадто далеко, і вже на рівні держави ведуться розмови про те, щоб туризм для дітей замінити військово-патріотичною грою. Туризм же, як й інші види спорту, змушені виживати.

/Олександр Наровлянський, заст.директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді
На превеликий жаль, туризм тримається перш за все на ентузіастах, більше того, ми стикаємось сьогодні з думкою про те, що туризм непотрібний, хоча події, зокрема на Сході України, показують, що туристська підготовка, підготовка з орієнтування на місцевості, з виливання у польових умовах, з подолання перешкод, надзвичайно важливі зокрема і для тих, хто стоїть на варті Батьківщини/

Наразі на Полтавщині – близько півтисячі бюджетних туристичних гуртків. Для занять цим видом спорту необхідне спеціальне обладнання.

/Анатолій Криворучко, головний суддя Чемпіонату
Учасникам необхідне надійне спорядження, яке буде забезпечувати безпеку життя, здоров'я. Це обов'язково повинна бути система, набір карабінів, для підйомів там по схилах, вірьовках – зажими можна використовувати/

Дещо юні змушені забезпечити самі, частина необхідного є на базі гуртків. Щодо змагань, діти мусили пройти різного роду перешкоди, подолати спуски та підйоми, показати уміння в'язати вузли. Переможців обирали тих, хто з усим впорався безпомилково та швидко. У середній віковій групі по загальному заліку ними стала команда Полтавського обласного центру туризму.

Стрічка новин