50 років із 80 художник Микола Десятник займається живописом

80 років. Майже 50 із них художник Микола Десятник займається живописом. До свого ювілею митець презентував виставку в обласній бібліотеці. Кому дарував картини та що про роботи полтавського художника говорять іноземці, знають наші журналісти.

Аби підбити підсумок своєї півстолітньої творчої діяльності, художник Микола Десятник зібрав разом рідних та колег. Стіни відділу мистецтв обласної бібліотеки завішені роботами митця. Більшість із них – пейзажі.

/Микола Десятник, автор виставки
Коли я навчався, мені говорили, що потрібно писати ті пейзажі, які вас затрогують. Не просто все підряд. Коли йдете на природу, щось затронуло, ось це і зобразіть/

/Галина Вікторова, зав.відділом мистецтва Полтавської обласної бібліотеки
У нього прості такі роботи, а народ любить ці роботи. Подобається. Така безпосередність, своє бачення на межі примітивізму чи народної картини/

Червоною ниткою у творчості художника проходить залізниця, оскільки за спеціальністю він машиніст. Тривалий час керував потягами. Популярністю роботи Миколи Десятника користуються як на рідній землі, так і за кордоном. З Полтави картини поїхали до Канади, Росії, Угорщини, Німеччини, Ізраїлю. Навіть в Непал. Студенти з Південної Азії купили полотно з українською природою.

/Микола Десятник, автор виставки
Там хатка така, соняхи. Я питаю, чого її обрали, а вони кажуть, що це українське, в нас немає такого/

Виставка Миколи Десятника експонуватиметься в обласній бібліотеці до 20 грудня.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію