Місія ОБСЄ перевірила умови проживання переселенців на Полтавщині

Місія ОБСЄ перевірила умови проживання переселенців на Полтавщині. З подібним візитом вони вже вдруге завітали в наш регіон. Особливу увагу звертали на працевлаштування, отримання освіти та забезпечення соціального захисту вимушено переміщених осіб.

Вже вдруге в Полтаві з офіційним візитом – представники місії ОБСЄ. Спостерігають за діяльністю управлінь, департаментів та служб, які мають відношення до роботи з переселенцями.

/Маргарита Хайді Васкес Панес, представник ОБСЄ
Звичайно, сьогодні ми зацікавлені, які є цифри, що нове із вересня, коли ми були тут, які тенденції є. Наша місія моніторить ситуацію, і ми прийшли сюди, аби зібрати інформацію/

Нині на Полтавщині перебуває 30 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців. З них – по 10 тисяч пенсійного та працездатного віку. По можливості, зазначає заступник губернатора Олег Пругло, допомагають всім, хто того потребує.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Є й обласна Програма допомоги, за якою 302 тисяч гривень виплачено лише одноразової матеріальної допомоги нашим переселенцям. Скористалися 426 сімей, які цього найбільше потребували/

Плюс фінансування здійснюється за рахунок міжнародної допомоги та різноманітних грантів. Всі державні соціальні гарантії, включаючи пільги та пенсійні виплати, запевняє директор профільного департаменту, надаються в повному обсязі та виплачуються своєчасно. До того ж, наголошує Людмила Корнієнко, після останнього візиту місії ОБСЄ відбулися зміни у законодавчій базі.

/Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соцзахисту населення Полтавської ОДА
На сьогоднішній день законодавство дозволяє законодавчі послуги по обслуговуванні одиноких пристарілих громадян, в тому числі – із переміщених осіб, не зважаючи на те, що немає прописки в нашому регіоні/

Крім цього, переселенцям завжди пропонують як постійні робочі місця, так і тимчасові. Зараз на обліку Служби зайнятості перебуває 480 осіб.

Стрічка новин