На Полтавщині майже вдалося загасити торфи

На Полтавщині майже вдалося загасити торфи, які тліли більше трьох місяців. На сьогодні залишається лише Лохвицький район, де продовжує горіти. Загалом протягом останнього тижня фахівці Служби надзвичайних ситуацій ліквідували пожежі на площі більше 60 гектарів. 

Площа тліючих торфів у Хорольському районі – одна з найбільших на Полтавщині. Останніми днями рятувальники активно гасили тут пожежу. Використовували ось такий спеціальний трактор. За словами надзвичайників, це один з найекономічніших способів гасіння, оскільки трактор бере лише 10 літрів пального на годину. Принцип дії – простий.

/Олександр Лисенко, заступник начальника ГУ ДСНС Полтавщини
Трактор за метра 4 до джерела горіння опускає лопату і починає рухати непалаючий торф і сторону палаючого. Потім він захвачує палаючий, і лопатою все перемішує. Грубо кажучи, ви розбиваєте джерело на дрібні фракції, і перемішують його з холодним непалаючим торфом/

Глибина тліючого торфу інколи сягає шістдесяти сантиметрів.

Минулого тижня рятувальники загасили у Хорольському районі 60 гектарів торфів. Нині горить лише в одному Лохвицькому районі на площі близько 1 гектара. Найчастіше пожежі, зазначають фахівці, стаються через поведінку людей. Але покарання за подібний злочин – незначне.

/Віктор Стеблянко, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Полтавської ОДА
На території області впіймали ту людину, з вини якої трапилася масштабна пожежа, в тому числі – із загоранням торфу. 51 гривня штрафу. Необережне поводження з вогнем, яке призвело до чогось, от він випалював сміття – 51 гривня штрафу/

Нині правоохоронці шукають тих, хто міг спричинити надзвичайні ситуації.

/Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДСНС Полтавщини
Загалом цього року рятувальниками було ліквідовано 34 торф'яні пожежі на площі майже 400 гектарів/

Протягом всієї осені на ліквідації цих пожеж працювало 70 рятувальників щоденно та 50 одиниць техніки.

Стрічка новин