Більше тисячі полтавців молилися за тих, хто загинув в роки Голодомору

Більше тисячі полтавців молилися за тих, хто загинув в роки Голодомору. Вихідними пройшла традиційна акція «Запали свічку». В нашому місті вона розпочалася на Театральній площі. Після загальнонаціональної хвилини мовчання колона рушила до Свято-Успенського собору, де пройшло поминальне богослужіння.

У суботу мешканці Полтавщини разом з іншими областями запалили свічки, аби вшанувати пам'ять тих, хто загинув у 1932-33 роках. Цього року, крім традиційних лампадок, людям роздавали ще й колоски, перев'язані чорною стрічкою.

/Наталія Гранчак, волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих
Колоски – це хліб наш, якого не вистачало в той час, щоб вижити, щоб зберегти сім'ю і зберегти своїх дітей, бо вони не мали що їсти і повмирали/

Хвилина мовчання пройшла по всій Україні одночасно.

В цей день, зазначає Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір, моляться за тих, хто безвинно загинув в роки Голодомору.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
Підносити свою молитву до Бога, молитися за наших братів, сестер, батьків, дідів, прадідів, життя яких обірвалося через систему криваву, яка вбивала наш народ/

З Театральної площі полтавці колоною рушили до Свято-Успенського собору. Попереду – церковники та керівництво міста та області. Заступник губернатора Олег Пругло пригадує розповіді бабусі про ті роки.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Вони з Решетилівки родом. Я родом із Донецька. Вони якраз в той час переїхали до Маріуполя і врятувалися від голоду. Тепер я розумію це. Але вона боялася про це казати/

В соборі провели поминальне богослужіння в пам'ять про жертв геноциду.

Історики називають різні цифри загиблих під час Голодомору – від 5 до 14 мільйонів осіб. Демографічні втрати України співмірні з населенням великої європейської держави. Точну цифру жертв геноциду встановити вже неможливо.

Стрічка новин