У Полтаві випав перший сніг

У Полтаві випав перший сніг. В останній день осені про наступ зими нагадали незначні опади. Зранку полтавці побачили білі галявини та невеличку заметіль. Чи можна сподіватись, що 1 грудня зима заявить про себе по-справжньому, і чого варто очікувати найближими днями – дивіться далі.

Перший сніг випав у Львові ще 11 жовтня. Нинішньої неділі білим присипало у столиці. А в понеділок зимою повіяло і в Полтаві. Щоправда, нерясно. Вистачить хіба на маленького сніговика.

/Полтавка
Та ще ж він такий негарний/

Перехожі зізнаються: на вулиці більше сірого та сумного. Але, попри те, що за календарем вже завтра буде зима, сніг таки трохи здивував.

/Полтавці
- Веселий настрій.
- Хочеться зими. Такої, як раніше. А не такої, як зараз/

Не хочуть псувати настрій любителям снігу метеорологи, втім поки що радять: санчата не діставати.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру гідрометеорології
Той невеличкий подарунок, який ми отримали сьогодні вночі, та що буде додаватись сьогодні у другій половині дня – він, на жаль, не затримається. І вже другого числа температура повітря підвищиться, і сніжка вже не буде/

Відносно сухо та без морозів – така погода має протриматись до 10 грудня.
Але, крім снігу, полтавці ще на вихідних відчули легку ожеледицю. Та не бояться.

/Полтавці
Готові до зими і до слизької погоди. Ми добре одягнені та взуті. Взуття – спеціальне не ковзаюче. Хоча, це нехай адміністрація готується: пісок, сіль, усе, як потрібно/

На Каштановій алеї ми помітили кілька невеликих насипів піску. Чи так двірники чекали погіршення погодніх умов – невідомо. Як і те, чи готові полтавські комунальники до завтрашньої зими у випадку несподіваного снігу. Для журналістів вони традиційно мовчать і направляють писати запити.
Холоди обов'язково прийдуть, вірять гідрометеорологи, і пропонують почекати до традиційних морозних січня та лютого. За прогнозами український синоптиків, нинішня зима буде не надто лютою, але холоднішою за попередні.

Стрічка новин