Заклад, який, імовірно, займається гральним бізнесом, продовжує працювати

Заклад, який, імовірно, займається гральним бізнесом, продовжує працювати. Майже 2 тижні тому правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження та вилучили 32 одиниці техніки. Нині ж у закладі «Національна лотерея», що знаходиться на розі вулиць Шевченка-Фрунзе, знову знаходиться 23 комп'ютери. Їх на власні очі бачили представники громадського формування «Полтавська Січ» та наша знімальна група.

Майже 2 тижні тому у закладі «Національна лотерея», що навпроти «каланчі», правоохоронці вилучили 32 одиниці комп'ютерної техніки. «Зараз у приміщенні знову грають», – така інформація надійшла громадському формуванню «Полтавська Січ», і вони вирішили її перевірити. Відкривши двері, помічають 23 комп'ютери. На моніторах – все ті ж правила. Адміністратори на запитання не відповідають.

/Адміністратор закладу
- Які ви послуги надаєте?
- Я адміністратор.
- Як Вас зовуть?
- Не треба мене знімати. От ідіть сюди, дивіться – «Куточок споживача»/

Хлопці викликають поліцію.

/Олександр Левченко, учасник ГФ «Полтавська Січ»
На перехресті Фрунзе-Шевченка знаходиться незрозумілий гральний заклад. Люди грають на гральних автоматах. Точніше, на комп'ютерах/

Потрапити з частини комп'ютерів у мережу Інтернет взагалі неможливо. На робочому столі – єдине вікно – лотерея. Деякі відвідувачі, побачивши відеокамеру, залишили свої речі. І навіть куртку. За декілька хвилин – на щитовій адміністратори вимикають світло. З приїздом правоохоронців учасники громадського формування пишуть заяву. Сюди ж навідалися і представники інтернет-клубу «Лабіринт». З ними ми мали змогу познайомитися два тижні тому у закладі на Подолі.

/ІНТЕРШУМ
Нам щойно сказали, що ви тут. Все місто уже знає, що ви сюди прийшли. Це ви собі робите рекламу в першу чергу. Не закладам, а собі. За вас уже говорить все місто. Вам скоро будуть пропонувати співробітництво. Кудись зайти, кудись не зайти/

З часом приїжджає і представник закладу «Національна лотерея». Говорить з правоохоронцями не охоче.

/ІНТЕРШУМ
- Сосновський, який здає в оренду приміщення. Тут порушення є?
- Ви – власник приміщення?
- Я не власник. Сосновський. Там в документації є. Ви подивилися?
- Документи нам не надали.
- Ви тут вже і вивчали, і брали. Є рішення суду. Нехай його, значить, закривають. Навіщо цей цирк?/

Далі розмова не склалася. Уже не на камеру від представників інтернет-клубу дізнаємося різницю між їх закладом і тим, що щойно відвідали.

/ІНТЕРШУМ
Ми б також могли, як і вони. Просто нас відразу винесуть. У них рішення у Міністерстві, у Києві. У нас такого рішення немає. Нас винесуть відразу, бо ми станемо конкурентами. Це ж зовсім інше. Тут відкрили, і конкретно йде ігровий, і великі гроші крутяться. Ми б хотіли б так. Ми б мільйонерами вже були б. Але у нас немає такого рішення/

Цієї ночі «Полтавська Січ» продовжила відвідувати так звані інтернет-клуби. Про один з них дізналися від таксиста.

/Таксист
Було замовлення на таксі. Я приїхав. Вийшло 3 особи з закладу біля ресторану «Криниця», що на Латишева. Проїхали не далеко. На Половках хлопець забрав айфон вдома і гроші. Привіз їх назад. Я так зрозумів, що в ломбард його здав. Кошти взяв, і пішов далі грати/

Ось – цей заклад, про який розповідає водій. У ньому – лише один клієнт, та зображення на моніторі – незмінне. Ще один так званий «інтернет-клуб» – за рогом. У приміщенні – також єдиний відвідувач.

/ІНТЕРШУМ
- Дружину чекаєте. А часто ви сюди заходите? 1 раз в місяць, 2 рази на місяць?
- Рідше. 1 раз на рік, напевно.
- А що по чому?
- Не знаю. Я просто так граю. Не за гроші. В своє задоволення/

Поліція за даними фактами доки не відкрила кримінальні провадження. Аби дізнатися, чи трапиться це, – слідкуйте за «Новинами» на нашому телеканалі.

Стрічка новин