Польську у полтавських школах викладатимуть носії

Польську у полтавських школах викладатимуть носії – про це домовлялися у стінах аграрної академії. Там же відзначили День незалежності Польщі.

Разом із Польщею в аграрній академії відзначили День незалежності. Державне свято поляки відзначають 11 листопада, цього року із урочистостями у Полтаві вийшла затримка, студенти-аграрії, які паралельно навчаються у Польщі, саме складають першу сесію. До нашого міста приїхав декан із дружнього університету сусідньої держави. Міжнародні зв’язки аграрної академії почалися іще 1998, а з 2010 року тут уже активно працюють із польськими «учельнями».

/Олег Горб, проректор з міжнародних зв'язків, кандидат с/г наук, професор ПДАА
Зараз дуже цікаво для наших студентів – це навчання паралельне. Разом із польськими академіями ми запроваджуємо міжнародний проект, який назвали «паралельний європейський диплом»/

Разом із одним польським вузом аграрна академія створила програму спільного диплому. Наші та польські спеціалісти розробили навчальні плани.

/Рафал Ребілас, декан факультету менеджменту Академії бізнесу в Домброві Гурнічей, Польща
Вони приїздять раз на рік на 3-4 тижні, вивчають та здають іспити. Що хорошого у цій пограмі – студент не втратить багато грошей. Він може жити у Полтаві, і вчитися і в аграрній академії, і у нас. Після закінчення навчання він має 2 дипломи – український та європейський/

До Дня Польщі тамтешня діаспора подарувала у музей історії аграрної академії картини. А ще тут влаштували круглий стіл для директорів та їх заступників полтавських шкіл. У нас навчають 4 іноземним та двом мовам нацменшин. У міському відділі освіти кажуть: носіїв мови не вистачає. Із польським колегою вирішили налагодити співпрацю.

/Людмила Акініна, заступник начальника управління освіти Полтавського МВК
На сьогодні польською мовою дуже зацікавлені школярі, вчителі міста Полтави, тому цікаво було б відпрацювати якісні знання щодо викладання польської мови/

Кінцевою метою цього «круглого столу» було підписати угоду, щоб полтавські школярі мали змогу вивчати польську із мовним носієм.

Стрічка новин