Сьогодні – заговини на Різдвяний піст

Сьогодні – заговини на Різдвяний піст. Він не такий суворий, як Великий, і триває 40 днів. Починається 28 листопада, закінчується Різдвом Христовим 7 січня, і є по суті підготовкою віруючого до свята.

28 листопада – перший день Різдвяного посту і день пам’яті апостола Пилипа. Тому цей період до Різдва у народі іще називається Пилипівкою. Піст триває 40 днів. На трапезі дозволяється риба, окрім днів середи та п'ятниці, а також останнього тижня перед Різдвом – днів суворого посту. Віряни знають, що піст – не дієта, а час боротьби із самим собою.

/Василь Фазан, священик
Для кожної православної людини піст, в першу чергу, це благо, тому що за допомогою посту людина вдосконалюється, вона баче свої недостоїнства і, мабуть, найголовніше, – вона починає себе змінювати/

Православні у перід посту намагаються частіше ходити до храму, брати участь у таїнствах, робити добрі справи.

/Василь Фазан, священик
Якщо хтось не може постувати, тому що фізичні чи фізіологічні якісь проблеми, то спробуйте кожного дня, крім вранішніх та вечірніх молитов, ще читати Святе Письмо – Євангелія, Діяння Святих Отців. І вони, ці вправи, допоможуть кожному із нас змінити себе/

У кожної людини – своя міра і ступінь посту. Священнослужителі кажуть: прописане в Уставі не завжди підходить для обтяжених клопотами мирян. В ідеалі, вступаючи в піст, порадитися із духівником, щоб уникнути як зайвого послаблення, так і гордощів від надмірних духовних подвигів.

Стрічка новин