Полтава офіційно з головою

Полтава офіційно з головою. Олександр Мамай склав присягу перед новообраними депутатами міської ради. Обранці ж отримали відповідні посвідчення. Цим, власне, і запам'яталася перша сесія міської ради сьомого скликання. До голосування за кандидатів на посаду секретаря, яке останніми днями жваво обговорювалося на сторінках інтернет-видань та в соціальних мережах, справа так і не дійшла. Чому – у матеріалі наших кореспондентів.

При повному параді новоспечені депутати вперше у цьому складі збираються у залі засідань міської ради. Усього – 42 особи. Небувала стовідсоткова явка. Першим бере слово голова міської виборчої комісії Михайло Козиренко.

/Михайло Козиренко, голова Полтавської міської виборчої комісії
Відповідно до частини першої-третьої статті 89 Закону України про місцеві вибори та на підставі поданих заяв про реєстрацію Полтавської міської виборчої комісії Полтавської області постановляє: зареєструвати Полтавським міським головою Мамая Олександра Федоровича/

У присутності кількох десятків журналістів Олександр Мамай складає присягу.

/ІНТЕРШУМ
Фрагмент присяги Полтавського міського голови/

Потому приступають до вручення депутатських посвідчень. Їх отримують всі 42 обранці, після чого головування на сесії переходить до Олександра Мамая. Очільник міста висловлює надію на конструктивну роботу нової міської ради та робить несподівану заяву.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Я сподіваюся і впевнений, що депутати від обраних політичних партій уже визначилися із головами фракцій, тому я запрошую майбутніх голів фракцій на погоджувальну раду, яка відбудеться 4 грудня о 10 годині ранку для обговорення питань щодо порядку денного наступної сесії/

На цьому сесія завершується. Після погоджувальної ради, каже Олександр Мамай, вже можна буде говорити про кандидатів на посаду секретаря та заступників.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Проведемо консультації з усіма політичними партіями, з усіма фракціями. Якщо це буде кандидатура на посаду секретаря міської ради з однієї політичної партії чи фракції, то уже посада першого заступника або посада інших заступників, голів комісій, це вже буде з інших політичних партій/

Нагадаємо, найбільшу кількість своїх представників у міській раді сьомого скликання мають депутати від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». У них – 8 обранців. Партії «Рідне місто» і «Совість України» отримали по 7 мандантів. Всеукраїнське об'єднання «Свобода» має 6 представників. У Партії простих людей Сергія Капліна та Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» – по 5 обранців. І замикає список партій у новообраній міській раді «Об'єднання «Самопоміч», у якого 4 депутати.

Стрічка новин