До райвідділку – в гості

До райвідділку – в гості. Як працюють поліцейські, яку зброю та спецзасоби мають при собі, як шукають злочинців та що роблять із хуліганами та злісними прогулювальниками уроків – дізналися діти однієї із полтавських шкіл. Поліцейські Київського району запросили їх до себе в гості.

/Інтершум
- Валік для відкатки..
- Для відкатки чого?
- Пальців. Якщо буде бажання – покажу їм, я думаю, в когось бажання з'явиться. Порошки, якими ми вилучаємо сліди/

До зустрічі з дітками полісмени підготувалися серйозно: розклали зброю, якою користуються в роботі, дістали спецзасоби для захисту, та готові розкрити таємницю валізи криміналіста.

/Віталій Бабенко, майор поліції, інспектор-криміналіст
Та щоб усі були порядні і не зловживали законами. Поважали старших/

Поліцейські Київського райвідділку кажуть: в гості запрошують діток нечасто, учні 9 школи у них – перші відвідувачі за цей рік.

/Сергій Махно, начальник відділу поліції Київського району м.Полтави, підполковник
Як правило, ми приїздимо в навчальні заклади, проводимо профілактичні заходи з метою надання відповідної інформації щодо діючого законодавства, щодо злочинів та правопорушень, які відбуваються. Це належним чином профілактика серед неповнолітніх/

Спочатку – коротка лекція про специфіку роботи відділу та знайомство із оперуповноваженим у справах дітей. Поліцейський попросив бути обережним зі своїми мобільними та не прогулювати уроки, бо батьків за це можуть притягнути до адміністративної відповідальності. А ще розповів, які злочини вчиняють їх неблагополучні однолітки.

/Дмитро Строгін, старший оперуповноважений у справах дітей відділу поліції Київського району м.Полтави
Це дрібні крадіжки, які здійснються у різних супермаркетах, безпосередньо дрібні крадіжки у навчальних закладах, ваша штовханина, нанесення тілесних ушкоджень також інколи закінчується адміністративною і навіть інколи – кримінальною відповідальністю/

Дітворі показали кімнату, куди запроторюють хуліганів та винних у нетяжких злочинах, тир, де вчаться стріляти правоохоронці, та машину, на якій виїздять на виклики. Та найцікавішим стало знайомство зі зброєю – її дали потримати в руках, відповіли на усі запитання про неї. А ще – дозволили відчути себе справжнім поліцейським при охороні громадського порядку.

/Павло, учень ЗОШ № 9
Весело, зручно, цікаво/

/Олександр Грек, начальник чергової частини поліції Київського району м.Полтави
При здійсненні охорони громадського порядку, загалом на футболах, наприклад, використовуються дані спецзасоби. При масових заходах, які несуть своїм підтекстом агресію/

У поліції кажуть: рівень дитячої злочинності зростає. А така зустріч стане надійною профілактикою.

Стрічка новин