Спеціальна комісія перевірила умови утримання ув'язнених і засуджених у Полтавському СІЗО

Члени спеціальної спостережної комісії сьогодні перевірили умови утримання ув'язнених і засуджених у Полтавському слідчому ізоляторі. Щоправда, віднедавна – це установа виконання покарань №23. Зміни відбулися не лише у назві, раніше тут утримували осіб, які були під слідством, нині ж – навіть довічно ув'язнених. Подробиці – у сюжеті.

Перша письмова згадка про будівлю, у якій нині знаходиться Полтавська установа виконання покарань №23, відома як СІЗО, датована 1871 роком. Упродовж кількох десятиліть тут утримувались особи, взяті під варту, але нині це не зовсім слідчий ізолятор.

/Василь Коваленко, начальник Полтавської установи виконання покарань №23
У минулому році, у грудні, прийняли рішення про реорганізацію слідчого ізолятора в установу виконання покарань, тому у нас утримуються, як «слідчі», так і ті, що довічно ув'язнені/

Нині тут утримується понад 920 ув'язнених і засуджених, 13-ть з них – особи, які відбувають довічний термін покарання. Окрім чоловіків, в установі – більше 20 жінок та четверо неповнолітніх. У пекарні, пральні та на інших об'єктах працюють самі засуджені. Члени спостережної комісії, які бувають тут двічі на рік, дізнавалися, чи не голодують бранці та чим їх годують.

/(Лайф)
- М'ясне щось даєте?
- Так, м'ясо курей і соус.
- А яка буде у вас вечеря?
- На вечерю каша кукурудзяна і риба відварена/

Члени комісії переконалися, що у приміщеннях тепло, ніхто не голодує, а ще тут дозволяють користуватися скайпом, на відміну від соцмереж та порносайтів. Немає і грубих порушень прав тих, хто перебуває під слідством та відбуває покарання.

/Сергій Дудко, голова спостережної комісії Київського РВК
Вони можуть написати на спостережну комісію, можуть звернутися до уповноваженого з прав людини у ВР, але останнім часом у нас таких прецендентів не було/

Є у складі спостережної комісії і представники благодійних організацій, вони теж працюють з даною категорією.

/Станіслав Мірошниченко, соціальний працівник БО «Світло надії», член спостережної комісії
Проводимо роботу з засудженими на предмет їх ресоціалізації, соціальної адаптації, а також діє програма пробації в КВІ Полтави, розроблена для безробітних, алко- і наркозалежних/

На території установи є відділення для хворих на туберкульоз. Ситуація із рівнем захворюваності, зазначалося, стабілізувалася, зусилля медиків не марні. Тут всюди – ідеальна чистота, щоправда, ми помітили нежданого гостя, схожого на таргана. Щодо членів комісії, загалом, вони залишились задоволені побаченим.

Стрічка новин