У школах псується здоров’я дітей

У школах псується здоров’я дітей. Самі педагоги кажуть: добре, якщо серед десяти випускників знайдеться один повністю здоровий. Тому заговорили про необхідність уведення нового предмету – «Здоров’я людини». Дипломованих викладачів для нього поки немає. Коли будуть та що вони розповідатимуть дітям – знає Олена Ляшенко. 

Навчати спеціалістів, які можуть навчити зберігати здоров’я, почали у багатьох вузах України. Педагоги кажуть: за останні 24 роки це стало життєво важливо.

/Олег Цебржинський, доктор біологічних наук, професор, зав.кафедрою «Біології та основ здоров'я людини»
Тривалість життя різко впала. Із десяти студентів, що закінчують школу, тільки один практично здоровий. Тому терміново треба робити таку спеціальність, щоб основи здорового способу життя увійшли в свідомість кожної людини/

Перші спеціалісти із здорового способу життя мають навчати дітей здоровому харчуванню, гігієни, пропагувати необхідність фізкультури. Урок подібного спрямування у школах уже запровадили, викладають його у 5-9 класах усі, хто може – від математиків до вчителів праці. Перші дипломовані спеціалісти будуть через 4 роки. Їх почали навчати на природничих факультетах педагогічних вузів України, полтавського – в тому числі. У нашому місті через 4 роки викладатимуть основи здорового способу життя біологи. Вчителювання – не єдина дорога, якою зможуть піти ті, хто вчиться за цією спеціальністю.

/Марина Гриньова, декан природничого факультету ПДПУ імені В.Г. Короленка
Ця спеціальність має широкі можливості. Можна мати свій і реабілітаційний центр, і фітнес-клуб, і косметичний кабінет/

Про нову спеціальність говорили у педагогічному університеті Полтави на конференції природничого факультету.

Стрічка новин