Сьогодні журі конкурсу «Краща книга Полтавщини» оцінювало літературу, надану видавництвами

Сьогодні журі обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини» оцінювало літературу, надану видавництвами області. Цього року на конкурс надійшло 42 видання. Це дитячі, історико-краєзнавчі книги, поетичні і прозові твори, підручники. Яким із них журі віддало перевагу – знають наші кореспонденти. 

Конкурс «Краща книга Полтавщини» влаштовують з 2007 року. Протягом вересня видавництва подають заявки на участь, а вже у листопаді журі визначає переможців. Щороку склад журі змінюється, таким чином організатори намагаються забезпечити чесність відбору.

/Микола Білокінь, керівник апарату Полтавської ОДА
Вітаю вас з цим конкурсом, бажаю принциповості, чесності, порядності і справедливого судійства/

Цього разу літературу оцінювали у 6-ти номінаціях: краще історико-краєзнавче, культурно-мистецьке, дитяче видання, а також – кращий підручник, поетична збірка та проза. Є і гран-прі – це книга року. Переможці обласного конкурсу зазвичай беруть участь у Всеукраїнському, і часто перемагають.

/Вікторія Пилипенко, заступник директора Департаменту інформаційної діяльності
На розгляд журі надано 42 видання, переважна більшість – видавництв «Полтавський літератор», «Дивосвіт», «АСМІ», а також ФОП Мирон, ФОП Говоров, завжди їхня якість дуже висока/

Журі оцінює якість поліграфії, дизайн, актуальність порушуваних тем. Завдяки цьому конкурсу, говорять, на Полтавщині популяризують місцевих авторів та підвищують імідж видавництв, зростає й інтерес молоді до краєзнавчої літератури, її зазвичай найбільше. Беруть участь у конкурсі і книги, видані за кошти обласного бюджету, цього разу серед таких – «Роси дитинства» Володимира Тарасенка. Журі визначило переможців у кожній із номінацій, проте, які це книги, не говорять. Інформацію обіцяють оприлюднити під час нагородження, яке має відбутися за кілька тижнів.

Стрічка новин