Грузинська документалістика для полтавського глядача

Грузинська документалістика для полтавського глядача. Відкриті покази Мандрівний фестиваль кіно про права у нашому місті розпочав зі стрічки режисера ШАлва Шенгелія «Володар». Цей фільм, стверджують регіональні координатори проекту DOCUDAYS UA, актуальний для України, адже в ньому дискутують про те, чи варто залишати у містах та селищах пам'ятники колишнім вождям.

Показ фільму «Володар» організатори розпочинають із короткого діалогу з глядачами. Запитують, кого можна назвати національним героєм. У відповідь – різні думки.

/ІНТЕРШУМ ХР 00:00:06
«Це може бути і поет, і, можливо, лікар, можливо, журналіст...»/

/ІНТЕРШУМ ХР 00:00:03
«В одній аудиторії мені сказали, що це однозначно політик»/

Про долю пам'ятника політику, якого свого часу вважали національним героєм, розповідає документальний фільм «Володар». На екрані – люди з маленького грузинського села вирішують проблему, чи зносити монумент Йосипу Сталіну, який знаходиться навпроти входу в жіночий монастир. Це питання селяни обговорюють на загальних зборах. Зважаючи на останні події в Україні, кажуть координатори мандрівного фестивалю, ця стрічка актуальна для нас.

/Тетяна Білоброва, регіональний координатор ХІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA
Мені здається, що сьогодні, незважаючи на те, що хвиля ленінопаду ніби-то вщухла, але насправді питання переосмислення культурної спадщини, переосмислення історичної спадщини, осмислення того, хто є героєм національним, а хто не є національним героєм, і взагалі, чи може бути один національний герой – це повсякчас актуальна тема/

До Полтави загалом мандрівний фестиваль привіз 15 документальних фільмів. Вони мають різну тематику, проте червоною ниткою крізь них проходить необхідність дотримання прав людини. Для полтавських глядачів репертуар обирали за принципом зацікавленості цільової аудиторії.

/Тетяна Білоброва, регіональний координатор ХІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA
Тут, на місці, в Полтаві, є партнери, з якими ми співпрацюємо з року в рік. Це заклади культури, це вищі учбові заклади, це громадські організації, будинки культури. Ми їм надсилаємо описи тих фільмів, які ми можемо запропонувати. Вони обирають ті, які хочуть показати саме своїй цільовій аудиторії/

У програмі відкритих показів фестивалю також стрічки «Точка відліку», «Інша країна», «Комплекс кенгуру», «Жертвопринесення», «В'язні Кануна».

Стрічка новин