Молодь запрошують перевіритись на ВІЛ

Молодь запрошують перевіритись на ВІЛ. Темпи епідемії попри заяви деяких фахівців у державі не знижуються. Це означає, що кількість щорічних випадків виявлених хворих не зменшується і не стабілізується. Україна залишається лідером за розповсюдженням ВІЛ-інфекції. Змінилась тільки структура шляхів інфікування, запевняють полтавські спеціалісти. І додають: споживачі наркотиків жодним чином не причетні до СНІДу в Полтаві. Кому варто непокоїтись – дивіться далі.

Дати пакет інформації, який молодь потім транслюватиме своїм товаришам, збирається тренер і ведучий Сергій Жук. Він дає поради і собі, і дорослим: як дієво розмовою захиститись від ВІЛ-інфекції.

/Сергій Жук, керівник напрямку адвокації БО «Світло надії»
Чесно? Не брехати і правду казати про себе. Це я звертаюсь про дорослих. А то завжди у нас два стандарти: вам це не можна, а нам це можна. Бо ми – дорослі. Ні, правила однакові для всіх. Тому що 80% нових випадків ВІЛ-інфікування – це статевий шлях передачі. Саме незахищений секс – основне джерело ризику/

Молоді люди, які знаходяться в активному репродуктивному віці, – головна група ризику ВІЛ-інфекції. Тому ведуть бесіду з учнями технікумів.

/Анатолій Павленко, заступник начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавського МВК
І, можливо, саме ви є тією рушійною силою, яка б змогла донести студентам вашого навчального закладу, вашої академічної групи про можливості уникнення, про сучасні особливості розповсюдження цієї хворби. І, можливо, саме ви маєте той вплив навіть на невеличку студентську молодь/

Профілактична розмова має свої правила.

/В КАДРІ: «Давайте спілкуватись відкрито. Якщо ви щось не хочете говорити – не говоріть. Я буду запитувати, і ви запитуйте. Якщо я не готовий відповісти, я говорю «давайте не будемо це обговорювати»/

Чого очікують студенти від зустрічі – відповідають дещо присоромлено та стандартно.

/учні
- Інформацію, яка допоможе зменшити кількість ВІЛ-інфікованих.
- Я б хотіла дізнатися якомога більше про це захворювання, його лікування.
- Ширше дізнатися про інфікованих людей, щоб в подальшому їм допомагати/

А труднощі виникають навіть із розшифруванням абревіатури «ВІЛ».

/В КАДРІ: уривок розмови: «Тема сексу у нашому суспільстві й досі являється табу і закритою. Ті з вас, хто нещодавно навчався у школі: як ви проходили тему розмноження людей? Вам хтось щось розповідав, чи давали на самостійне вивчення?
- Учитель.
- І про контрацепцію щось говорили?
- Ні»/

Полтавщина має середні показники епідемії ВІЛ/СНІДу. Найгірші – у південних регіонах Україні. Щоб змінити ситуацію на краще, третій рік Благодійна організація «Світло надії» та обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом підтримує Європейський тиждень тестування на ВІЛ – з 20 по 27 листопада. І, крім профілактичних бесід, запрошує молодь перевірити себе. Зробити це можна за адресами: провулок Госпітальний, 5а, Калініна, 36 та Артема, 28А.

Стрічка новин