Одна з десяти кращих книжок про АТО – у Полтаві

Одна з десяти кращих книжок про АТО – у Полтаві. Євген Положій – журналіст, автор багатьох книг, приїхав представити роман про війну без купюр та сентиментів «Іловайськ». Книга написана за реальними подіями, адже письменникові про них розповіли сотня очевидців та учасників. Попри це, Євген Положій не намагався розкрити досі не з'ясовані факти іловайської трагедії. Що ж мав на меті насправді – дивіться далі.

У нього спокійний голос і втомлені очі. Євген Положій зізнається, що «потихеньку» об'їздив чимало українських міст зі своєю новою книгою. І додає: вона вийшла у світ 3 вересня, але таке враження, що минуло 3 роки, а не три місяці. Бо супроводжується представлення його «Іловайська» навантаженням емоційного спілкування – з бійцями та рідними загиблих.

/Євген Положій, автор книги «Іловайськ»
Я почав писати книжку у жовтні, коли познайомився з волонтерами «Чорного тюльпану», які відкрили мені очі на те, що там відбувається. Вони показали фото: за три тижні вони підняли 150 тіл у жовтні минулого року. А нам розповідали лише про 107 загиблих. Я побачив ці 8-10 спалених колон нашої техніки, а не дві, як розповідали. І було зрозуміло, що нам брешуть/

Писати було не важко, говорить Євген Положій. Спочатку він знаходив бійців у соцмережах, потім – пішов розголос. Дехто відмовлявся говорити. Більшість погоджувались. «Вони розповідали, а я писав слова» – це він називає своїм обов'язком, боргом перед українськими бійцями. Так з'явився роман, але не документальне журналістське розслідування.

/Євген Положій, автор книги «Іловайськ»
Ця книжка про війну. Про живих. Про мертвих. Про тих, хто загинув безвісті. І я хотів би, щоб їх почули люди. Розумієте, вони досі в цьому котлі іловайському. Не поставлена крапка, ніхто нічого не говорить: хто винуватий, чому так сталося. 29 серпня була річниця, коли загинули у цю війну найбільша кількість людей в один день. Було складно встати комусь і сказати (Міністру оборони, чи Президенту): давайте вшануємо хвилиною мовчання наших загиблих? Але ніхто цього не зробив/

Книга не дає відповіді на запитання: хто винен? Вона показує, у якому світі живуть українці, і що трапляється з мирними людьми, які одразу потрапляють в пекло.
Багато українських солдат, з якими письменник хотів поспілкуватись, на жаль, загинули. Хоча матеріал, який він зібрав, планує використати для наступних книжок.
Євген Положій вважає: залишитись людиною на війні та після неї – найважливіше. І якщо наші солдати загублять там людяність – це буде поразка.

Стрічка новин