Мистецтво, яке змушує глядачів замислюватися

Мистецтво, яке змушує глядачів замислюватися. Свої творчі пошуки в абстракціонізмі на виставці в обласній бібліотеці презентували полтавські митці. На відкритті експозиції присутні також мали змогу переглянути документальний короткометражний фільм про цей напрямок мистецтва.

«Антимистецтво» – так називали абстракціонізм за радянських часів. Нині він відроджується та здобуває нових прихильників.

/Григорій Волков, член Національної спілки художників України
Абстрактне мистецтво, як і все вільне мистецтво, було поза законом. Люди не виставлялися, його боялися, тому що чомусь вирішили, що всі повинні писати методом соцреалізму. Але зараз інші часи, вже є ковток свободи/

Не бояться випробовувати себе в абстракціонізмі і полтавські художники. На цій виставці картини п'ятьох митців. Григорій Волков – один із них. Художник зізнається: його не можна назвати стовідсотковим абстракціоністом. Адже, говорить, також любить писати натюрморти, пейзажі, портрети. Однак цей напрямок мистецтва захоплює своєю непередбачуваністю та можливістю відкривати для себе та оточуючих нові грані художньої творчості. Не приховує: абстракціонізм – мистецтво для вибагливого глядача.

/Григорій Волков, член Національної спілки художників України
Буває, люди генетично відчувають, навіть освіти немає, що їм подобається. Смак у них, вони навіть не художники, але я зустрічав художників, навіть маститих, які не розуміють, вважають, що це тупик, що це недостойне/

Відкриває двері до розуміння абстракціонізму фільм «Ключ». Автор цієї документальної стрічки – Денис Зозуля. Фільм цього року отримав нагороду фестивалю «Полтава-ДОК» за кращу режисуру.

/Денис Зозуля, автор фільму «Ключ»
Над фільмом було дуже цікаво працювати. Герої самі – мої друзі, колекціонери, художники, музиканти. Вони всі з цим пов'язані, з мистецтвом, з абстракціонізмом/

Автор фільму Денис Зозуля обіцяє продовження проекту «Ключ». Говорить: ще прагне створити документальні стрічки про сюрреалізм та естамп.

Стрічка новин