Депутати – без голови

Сьогодні відбулося друге пленарне засідання першої сесії обласної ради 7-го скликання. Головне питання порядку денного – обрання голови. Минулої п'ятниці цього так і не зробили, чи вирішили питання цього разу – знають наші кореспонденти.

На другому пленарному засіданні першої сесії обласної ради 7-го скликання показували нецензурні жести, нагадували один одному про старі гріхи та влаштовували штовханину. Хвилю обурення викликала поведінка депутата від «Батьківщини» Ігора Сірика, який показав середній палець активісту Геннадію Сікалову. Громадськість наполягала на покаранні депутата, і навіть позбавленні його мандата.

/Ігор Сірик, депутат Полтавської обласної ради
Хто образився, я прошу вибачення, ще раз кажу, що цей знак адресувався одній людині/

Геннадій Сікалов не залишився без відповіді:

/(Лайф)
Г.Сікалов: «Ти можеш зняти штани і ж... свою показати, зрозумів?»/

Депутати ввесь час відволікаються на другорядне, в той час як головним питанням залишається обрання голови обласної ради. Нагадаємо, 20 листопада на сесії розглядали 3 кандидатури: Андрія Пісоцького, Петра Ворону та Євгена Холода, але жоден не набрав достатньої кількості голосів. Цього разу на дану посаду – дві кандидатури: представник від «Батьківщини» Євген Холод, який минулого разу під час таємного голосування набрав найбільшу кількість голосів, та депутат від «Солідарності» Геннадій Коваленко. Кожен отримав 15 хвилин для виступу.

/Євген Холод, депутат Полтавської обласної ради
Наше завдання – це щоб підприємства запрацювали, створювати нові робочі місця, щоб люди отримували гідну ЗП/

Громадський активіст звинуватив Холода в тому, що він «кинув» один із банків на десятки мільйонів гривень. Біля трибуни почалася штовханина.

Ще один претендент на посаду голови обласної ради Геннадій Коваленко, перш ніж озвучити свої плани, розповів, що родом з Полтави, одружений, має власне підприємство.

/Геннадій Коваленко, депутат Полтавської обласної ради
Я хочу консолідувати всі сили, всіх депутатів, всі політичні сили, які зібрані в цьому залі/

У сесійній залі немає порядку, час від часу лунають заклики не голосувати за так званих «торгашів», натякаючи на обох претендентів.

/Євген Холод, депутат Полтавської обласної ради
Ми всі люди, і за кожного з нас проголосували, і це не забирає в нас права виступати з трибуни, висловлювати свою думку, і в чомусь не погоджуватись, але це і є демократія, про яку ми так мріємо/

«Демократія – це не анархія, демократія – це порядок», – вставляє свої п'ять копійок народний депутат Юрій Бублик.

/Юрій Бублик, народний депутат України
Вам дають слово для виступу, але коли ви тут бійку влаштовуєте, після того, як загинула Небесна сотня, і хлопці на Сході гинуть... не можна тут битися!/

Народний депутат Сергій Каплін теж апелює до здорового глузду обранців.

/Сергій Каплін, народний депутат України
Єдине, що об'єднує цих людей, – те, що вони, переступивши цей поріг, відчувають: у них є лише одна партія, яка називається Полтавщина. Саме на цих засадах ми повинні будувати нашу роботу/

Нарешті розпочинають таємне голосування, результатом якого має стати обрання голови обласної ради.

/Ірина Степаненко, голова лічильної комісії
У результаті голосування, вищезазначені кандидатури одержали таку кількість голосів: за Г.Коваленка віддали 40 голосів, як і за Є.Холода. Один не підтримав жодного з кандидатів. Ухвалили: за результатами таємного голосування жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів/

Очільника обласної ради знову не обрали. Більшість депутатів проголосували за перенесення сесії на 4 грудня, тоді і мають вирішити питання. У більшості регіонах України, зазначалося, голів обласних рад вже обрали, на відміну від Полтавщини, де із кандидатурою не змогли визначитися упродовж двох засідань.

Стрічка новин