У Полтаві переселенців навчають створювати сайти

У Полтаві переселенців навчають створювати сайти. Усе для того, щоб допомогти їм працевлаштуватися, адже робота у сфері ІТ-технологій високооплачувана, і заробляти гроші можна, не виходячи з дому. Проект здійснюється за співпраці міського центру зайнятості та «Інституту гендерних трансформацій», для внутрішньо переміщених осіб навчання є безкоштовним.

Переселенці, які мають навички роботи з комп'ютером, можуть навчитися створювати і наповнювати сайти. Таку можливість вони отримали завдяки угоді, укладеній між громадською організацією «Інститут гендерних трансформацій» та Полтавським міським центром зайнятості.

/Олена Якубенко, віце-директор ГО «Інститут гендерних трансформацій»
Це буде закінчене навчання, від початку і до кінця. Люди на виході вмітимуть створювати сайти, зможуть працювати як фрілансери. Наступна частина – це супровід сайтів, ми навчатимемо, як з ними працювати, як їх наповнювати/

Проект реалізується Інститутом гендерних трансформацій за підтримки організації Крим SOS, яка супроводжує різноманітні програми для допомоги внутрішнім переселенцям. Фінансово його підтримує Фонд стабілізації конфлікту та безпеки Британського уряду. Упродовж місяця 25 внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Полтаві, навчатимуть фахівці у сфері ІТ-технолонгій, і головне – безкоштовно.

/Юрій Парьоха, директор Полтавського міського центру зайнятості
В службі зайнятості є і свої методи, своє навчання для того, щоб ми могли пристосувати цих людей, навчити їх новим професіям, допомогти їм підвищити свою кваліфікацію/

Загалом, говорить Юрій Парьоха, через міський центр зайнятості пройшло майже 600 переселенців. Нині на обліку – 80 представників даної категорії. Перш ніж розпочати навчання, організатори провели опитування: 50 із 75 внутрішньо переміщених осіб виявили бажання працювати у сфері ІТ-технологій. Окрім роботи з комп'ютером, учасники проекту вчитимуть технічну англійську. Поки що все це – безкоштовно, але у майбутньому за подібні послуги, як зазначалося, доведеться вносити символічну плату.

Стрічка новин