Про важливі проблеми – за допомогою кіно

Стрічки про сенс життя, неминучі зміни та боротьбу за свої права привіз до Полтави мандрівний фестиваль документального кіно DOCUDAYS UA. Протягом двох тижнів у нашому місті триватимуть покази найкращих 15 фільмів від кращих світових режисерів. Дві стрічки з них стосуються центральної теми фесту в Києві – пропаганди.

Фестиваль документального кіно про права людини мандрує Україною. Полтава – черговий пункт призначення його подорожі. Цього року низку фільмів, присвячену соціальним проблемам, побачать мешканці обласного та семи районних центрів.

/Тетяна Білоброва, координатор ХІІ Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA
Цього року ми розширили географію фестивалю. Ми дуже хочемо привезти ці фільми в кожен куточок, а взагалі фестиваль мандрує Україною, фільми бачать більше 120 міст, містечок, населених пунктів. Я радію з того, що навіть я везу фестиваль у села. Будуть показані фільми у селах Миргородського та Полтавського районів/

Перегляду полтавців пропонують фільми-переможці та фільми позаконкурсних програм DOCUDAYS UA. Їхні автори – режисери з різних країн світу. Є серед них і українці. Стрічки охоплюють різну тематику. Як берегти природні ресурси, що робити із пам'ятниками, які віджили своє, як боротися із пропагандою – ці та інші проблеми порушують на екрані режисери.

/Наталія Кірячок, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України
Як говорять на самому відкритті фестивалю у Будинку кіно, що запрошуємо до перегляду, але легкого перегляду, приємного перегляду ми вам не бажаємо. Тому після кожного перегляду ми намагаємося влаштовувати обговорення/

Аби зацікавити актуальними стрічками молоде покоління, покази фільмів влаштовують на базі вищих навчальних закладів та шкіл.

/Андрій Кінаш, освітній координатор фестивалю DOCUDAYS UA
Фестиваль може поєднати за всіма засобами як формальну, так і неформальну освіту. Бо приходячи у формальний навчальний заклад, неформальними діями дає можливість побачити, відчути, що ж таке права людини, яким чином вони стосуються кожного/

Демонструвати фільми фестивалю у Полтаві розпочнуть 25 листопада. У Полтавському Художньому музеї цього дня покажуть стрічку «Володар». Загалом протягом двох тижнів полтавці побачать 15 найкращих документальних фільмів України та світу.

Стрічка новин