У Полтаві відбувся Фестиваль сучасного мистецтва «Open ART»

У Полтаві відбувся Фестиваль сучасного мистецтва «Open ART». Під час майстер-класів місцеві художники ділилися з учасниками своїми знаннями та навичками у різних техніках. Результати їхньої спільної роботи прикрасили експозицію у Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського. 

Мистецтво об'єднує. Саме такий лейтмотив фестивалю сучасного мистецтва «Open ART». У нашому місті його влаштували у рамках соціально-культурного проекту «Can Action». Останній ініціювала громадська організація «ОМЦ ПЛЮС» за підтримки представництва DVV International та Інформаційно-дослідного центру «Інтеграція та розвиток». На теренах України цей проект об'єднав ще 7 міст: Житомир, Херсон, Миколаїв, Хмельницький, Черкаси, Кіровоград та Суми.

/Юлія Голоднікова, керівник проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві»
Це міста, які, на жаль, останні роки не мали достатньо фінансування в напрямку розвитку культури, підтримки культурних новацій, і ми намагаємося в цьому проекті надихнути і підтримати людей, які хочуть створити щось цікаве і нове у своєму житті, залучити вимушених переселенців, дати людям нове бачення життя/

Частина робіт із цієї експозиції – результати різноманітних майстер-класів. Їх протягом чотирьох вікендів жовтня проводили полтавські митці у своїх улюблених техніках для всіх бажаючих.

/Дарія Галич, художниця
Ми проводили майстер-клас «Основи малюнку» і «Основи скульптури», проводили для аматорів і професіоналів. Але приходили ті, які ніколи не малювали, не ліпили. Дуже було цікаво їм, нам було цікаво, як це відбувається/

Навпроти колажів та монотипних робіт – зображення Миколи Гоголя. На цих карикатурах письменник приміряє на себе роль футболіста, вчителя та навіть Супергероя.

/Нато Мікеладзе, художниця
Я обрала Миколу Васильовича Гоголя, бо, по-перше, він є письменником, який писав про Україну в Росії, писав про Україну російською мовою. Це якраз має об'єднувати наші народи, а не роз'єднувати. І, по-друге, в нього дуже характерна зовнішність, з нього легко зробити карикатуру/

Брати участь у цьому проекті, говорять художники, надзвичайно цікаво. Вбачають користь від проведення подібних виставок та майстер-класів і відвідувачі експозиції.

/Андрій Соколов, депутат Полтавської обласної ради VI скликання
Ми сьогодні бачимо цю яскраву подію, тому що саме таким чином відбувається відродження культури, передача досвіду, розвиток таланту наших полтавців/

На закритті фестивалю кожен охочий міг докласти руку до створення спільної картини. Її організатори проекту пообіцяли подарувати Краєзнавчому музею.

Стрічка новин