Полтавці філософствували про проект нового Закону України «Про освіту»

Полтавці філософствували про проект нового Закону України «Про освіту». У Міжнародний день філософії освітяни різних ланок зібралися в обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Які результати матиме ця зустріч для науки та практики, і чому філософія потрібна школярам – дивіться далі.

В українських школах немає спеціалізованого предмету, який би навчав дітей мислити. Є лише дотичні: логіка, математика, історія. Натомість дітям потрібна філософія, вважає доцент Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Бондар. Розвивати правильне мислення можна за програмою, що широко використовується за кордоном.

/Тетяна Бондар, доцент кафедри філософії і економіки освіти ПОІППО
Критичне, креативне і піклувальне мислення – це три типи. За методикою Ліпмена можна проводити уроки літератури, виховні години, уроки етики. У дітей, які проходять навчання за цією програмою, на 30% зростає ефективність з математики, більш ніж на 60 – з гуманітарних дисциплін/

Філософія має бути практичною, вважає фахівець. І зміни до освітніх програм можуть допомогти учням мислити творчо, нестандартно та знаходити свої відповіді.

/Тетяна Бондар, доцент кафедри філософії і економіки освіти ПОІППО
Щоб наші діти були не кубиками однаковими, а індивідуальностями. За такими дітьми майбутнє/

Про це говорили полтавські освітяни під час засідання круглого столу у Міжнародний день філософії. В центрі дискусій – новий законопроект «Про освіту». Аналізують його з різних точок зору. Наприклад, розглядають систему так званих «грошей, що ходять за учнями».

/Сергій Клепко, проректор з наукової роботи ПОІППО
Якщо вам подобається одна школа, і ви принесли з собою ту суму, яку держава виділяє на одного учня. Якщо вам ця школа не подобається, і ви переходите в іншу – за вами йдуть гроші. А якщо ми виходим на рівень сільського регіону, де одна школа, – там вибору немає. Складається філософське питання: як забезпечити всім нашим дітям рівний доступ до якісної освіти?/

Результатом «круглого столу» має стати видання методичних рекомендацій для вчителів у періодичних освітніх виданнях.

Стрічка новин