Полтавщина отримала нову святиню у вигляді ікони нашого земляка

«Житіє Святого преподобного Паїсія Величковського родимця Полтавського» – Полтавщина отримала нову святиню у вигляді ікони нашого земляка. Образ унікальний тим, що на ньому читається життєпис святого, який відновив традицію старeцтва. Представили та освятили його у Свято-Успенському кафедральному соборі.

Ікона має повну назву «Житіє Святого преподобного Паїсія Величковського родимця Полтавського». Вона виконана у традиції афонського та українського барокового письма. На ній зображено 6 сюжетів із життя святого: вихід із Свято-Успенської церкви, пошуки духовного наставника на Афоні, створення монастирів у Молдові та Румунії, віднайдення учнів та упокоєння і повернення до відродженого Собору уже образом. Ідею його намалювати виношували більше ста років.

/Сергій Козлов, директор Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського
Ще в кінці 19 століття у священиків було велике бажання створити ікону житія, але за певних обставин, я вже не знаю, чому, її досі не було/

Три роки тому, коли у Полтаві з'явилася портретна ікона святого, у колекціонера та директора Духовно-культурного центру імені преподобного Паїсія Величковського Сергія Козлова виникла ідея – створити образ, про який давно мріяли. Преподобний Паїсій родом із Полтави, він онук і правнук пресвітерів Свято-Успенської церкви, на місці якої нині собор. Його діда Івана Величковського знають як письменника епохи бароко.

/Віта Сарапин, доцент кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ
Власне, можна говорити по феномен духовної родинності, коли традиція відповідального служіння Богові і людям, коли традиція совісності і співпричетності до того, що робиться у рідному краї, впливає на виховання цієї людини. І нам, полтавцям, треба бути гідними цієї великої постаті/

Духовенство називає його постать унікальною в історії всього Православ’я. Паїсій Величковський пішов у чернецтво у 17 років. Шукав та не знайшов духовних наставників, тож учився по книгах давнього чернецтва. Він сам став наставником для тисяч людей. Завдяки йому у православній чернечій традиції відновилися старЕцтво.

/Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП
Тобто духовне керівництво ченця, який пройшов усі спокуси, боротьбу внутрішню зі своїми пристрастями, з дияволом, і зміг вести цим шляхом, вже оберігаючи від падінь, своїх учнів/

Іще до освячення до образу прикладаються люди. Поки що він у Духовно-культурному центрі при Свято-Успенському соборі. Ікону планують передати у храм Паїсія Величковського, який зараз будується.

Стрічка новин