Перша електронна петиція, розміщена на сайті міської ради, вже зібрала необхідну кількість голосів

Перша електронна петиція, розміщена на сайті міської ради, вже зібрала необхідну кількість голосів. Її підписали майже 300 людей. Петиція стосується роботи громадського транспорту та загалом дорожньої інфраструктури Полтави. Нашим журналістам вдалося розшукати автора звернення та розпитати, чи сподівається він на реалізацію пунктів петиції.

Близько двох тижнів тому на сайті міської ради розпочали реєструвати електронні петиції, тобто зверення полтавців щодо поліпшення ситуації в місті. Для того, аби петицію розглянули депутати, вона повинна за 92 дні набрати 250 голосів. Зараз на розгляді лише – одне звернення – про покращення роботи громадського транспорту, за яке проголосували 282 людини. Її автор – Ігор Ізотов. Він працює журналістом на телерадіокомпанії «Лтава». Дізнавшись про те, що можна подавати електронні петиції, вирішив перевірити, чи працює цей механізм. Тому питання звернення стосувалися дотримання розкладу всіма видами громадського транспорту, запровадження системи «єдиного електронного квитка», надання пріоритетності на вулицях пішоходам, та велосипед пропонується зробити повноцінним видом транспорту. Петиція за декілька днів набрала необхідну кількість голосів. Одна із новинок, яку пропонує Ігор, – використання «електронного квитка». Він дасть змогу платити за одну поїздку, незалежно від кількості пересадок. На думку автора петиції, це буде розвивати туризм, оскільки туристам дуже зручно користуватися різними видами транспорту. Плюс відбудеться розвиток окремих видів транспорту.

/Ігор Ізотов, автор петиції
У нас в місті тролейбусами користуються більше пенсіонери, іншим видом транспорту – автобусами, користується більше молодь. Якщо зробити квиток більш загальним, тобто для всіх, електронний квиток, то в такому разі навантаження буде однаковим на обидві транспортні гілки/

Одним із 280 полтавців, які підписали петицію, став Олег Дубина. Хлопець часто їздить країною, тому може порівняти транспорту галузь Полтави з іншими регіонами.

/Олег Дубина, підписав петицію
Якщо подивитися на всі інші міста, і порівняти їх з Полтавою, то Полтава програє в транспорті. Бо, заходячи в Кільцевий, дуже часто траплялися такі випадки, коли сидіння були поламані або обірвані. В інших містах цього немає/

У міській раді, розповідають в прес-службі, будуть діяти згідно із законодавством. В інтерв'ю традиційно відмовили, але у телефонному режимі інформацію надали. Наразі з петицією будуть знайомитися депутати.

/Анастасія Хухрій, спеціаліст прес-служби Полтавської міської ради
До цього часу ця петиція розглядатиметься на депутатській комісії. Потім, після депутатської комісії, вона розглядатиметься на наступній сесії, коли депутати вивчать всі проблеми, всі питання, все, що необхідно зробити, щоб виконати всі умови, які пропонує автор петиції/

Сам же Ігор Ізотов щодо реалізації петиції налаштований скептично.

/Ігор Ізотов, автор петиції
Дії влади мало несуть соціальної користі. І рідко буває, що дійсно якісь механізми владні, вони виявляються дієвими/

Загалом на сайті міської ради наразі триває збір за 18 петицій, в тому числі – за консервацію Кадетського корпусу, встановлення пам'ятника Івану Мазепі, ремонту доріг у Полтаві та інших комунальних проблем.

Стрічка новин