Обласний архів представив документальну виставку до Дня Гідності і Свободи

«Полтавські акценти Українських революцій» – обласний архів представив документальну виставку до Дня Гідності і Свободи. Фото буремних подій 2014, Помаранчевої революції, революції на граніті, а також – переворот початку минулого століття. І на усіх матеріалах – полтавці, учасники історичних подій. 

До Дня Гідності та Свободи, кажуть в обласному архіві, хотіли познайомити людей із особливостями українських революцій XX-XXI століть. Документи виставки, яку тут відкрили, доводять, що уже 100 років ми боремось за незалежність.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області
Оскільки полтавці брали активну участь у революціях, які відбувалися і на початку XX століття, і на початку XXI століття, то виставка має таку назву: «Полтавські наголоси українських революцій»/

Фрагментарно тут показана участь полтавців в історичних подіях. Виставка складається із трьох розділів. У першому – події періоду революції 17-21 років та так звана «революція на граніті». Фотодокументи показують голодування київських студентів та підтримку цієї акції на Полтавщині. Документи другого розділу – про Помаранчеву революцію. Тут фото учасників та акцій, що проходили у Полтаві, і резолюції та звернення різних організацій щодо недопущення фальсифікації на виборах. І, нарешті, в третьому – свідчення про причини та наслідки Революції Гідності. Один із вчителів історії на презентацію виставки прийшов із учнями.

/Едуард Фісун, учитель історії
Це ще одне підтвердження того, що влада повинна знати, що якщо вона порушує суспільний договір, якщо вона порушує ті правила, які в суспільстві, то народ має право захищатися. Я, в свою чергу, навчаючи дітей, також ставлю собі за мету навчити їх захищати свій край. У наш іншого немає, це наш український світ, за який треба, коли треба, і проливати кров/

Стрічка новин