Рятувальники взялися за мешканців приватного сектору

Рятувальники взялися за мешканців приватного сектору. Особисто відвідують людей, які живуть у власних будинках. Роблять це з профілактичною метою, аби нагадати про небезпеку, яка може чекати у разі неправильного використання опалювальних приладів. На такому рейді у селі Мачухи побувала і наша знімальна група.

З початку року на Полтавщині виникло понад 2 200 пожеж. Близько 80% виникає в житловому секторі. Кількість загорань збільшується з настанням холодів, коли починають використовувати прилади обігріву, розповідають рятувальники. Зараз мешканці приватного сектору дедалі частіше віддають перевагу пічному опаленню, яке не використовували роками. От і Катерина Дмитрівна не думала, що буде знову топити плитудровами.

/Катерина Кисла
Дочекалися, що газ. Було тепло, а тепер довели, що треба шукати дрова, рубати дрова, топити. Почала випробовувати плиту. Там треба ще трохи навести лад. В мене он дві витяжки, то я одну взагалі не закриваю. Хоч вже потухло, але не закриваю. Вибираю, он ще жар є, щоб не було угару/

Рятувальники кажуть: жінка все робить правильно, але нагадати про правила використання пічного чи газового опалення та електроприладів не буде зайвим. З профілактичним рейдом пройшлися вулицями села Мачухи. Тутешні мешкаці запевняють: вони норми не порушують, знають, як правильно грітися взимку.

/Тетяна Коновал
У нас газове опалення. Котел. Усіх правил дотримуємося, бо ходять із «Полтавгазу» перевіряють димоходи, все перевіряють/

/Ілля Азімов
Стежу за контролем тяги, щоб була тяга. Щоб ніде не замикало. Все контролюємо/

Віктор Добромільский спостерігав, що рятувальники роблять у дворі сусідів. Цікавість перемогла, і чоловік вийшов поспілкуватися. Розказує, як він доглядає за своїм котлом.

/Віктор Добромільский
Регулярно чищу. Дивлюся, щоб був чистий, і газ нормально надходив. Я топлю вже з 92-го року, то ніяких нарікань немає/

Листівки з порадами – всім без виключення, з ким спілкувалися надзвичайники. Особливу увагу звертали на безпеку дітей біля електроприладів та печей.

/Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікацій з громадськістю ГУ ДСНС Полтавщини
Був такий випадок, коли у Диканському районі внаслідок надзвичайної події загинуло троє маленьких діток, тому на це також велика звертається увага. Проводять роз'яснювальну роботу, вручають листівки. Нагадують правила поводження з електрообладнанням, пічним опаленням/

З початку року, за статистикою надзвичайників, у пожежах на Полтавщині загинуло майже 60 людей. В Україні – понад півтори тисячі.

Стрічка новин