У Ботанічному саду замерзають рослини

У Ботанічному саду замерзають рослини. Таку інформацію поширюють полтавські ЗМІ та журналісти на своїх сторінках у соцмережах. Кажуть, досі не увімкнене опалення. Наскільки критична ситуація – поцікавилися Олена Ляшенко та Сергій Сепітий.

Термометр у оранжереї, де ростуть екзотичні рослини, завмер на позначці 7 градусів. Батареї справді холодні. Поза камерою тутешні працівники скаржаться: не розквітло досі алое, хоча у листопаді якраз час, страждають бугінвілія, монстери та фікуси. Найніжніші жителі тут заховані під плівку. Нормальна температура для тропічних рослин, за словами завідуючої, – 10-12 градусів.

/Антоніна Дзюбаненко, завідуюча навчальною лабораторією природничого факультету ПДПУ імені В.Г.Короленка
Рослини пристосовуються, вони змушені. Стараємося, щоб не пішли гнильні процеси, якщо вони з'являються – ми їх далі оббираємо ці рослинки/

Оранжерея на території Ботанічного саду з'явилася 1989. Тут є кактуси, яким по 40 років, майже півстолітні агави та драконові дерева. Із 1964 року територія Ботанічного саду має статус природоохоронної зони. Про те, що у оранжереї не увімкнули вчасно опалення, гудуть інтернет-видання. Донедавна тепло тут вмикали в середині жовня, у минулому році – 1 грудня. У педуніверситеті, чиєю навчальною лабораторією являється це місце, кажуть: гріх казати про несвоєчасність. Ситуація під контролем. І як тільки температура опуститься нижче нуля, увімкнуть газовий котел.

/Віталій Хан, проректор із господарської роботи ПДПУ ім.В.Г.Короленка
Якщо розумієте, у субтропіках допустима температура опускається до нуля градусів, це нормально. Я вже говорив, що не завжди залежить від нас все це/

Поки що більш-менш прийнятну температуру підтримують пічками-булерьянками, які на дровах. Умикати газ два останні роки стало задорого. У процесі – заміна старого газового котла на новий твердопаливний. Щоправда, із дровами також сутужно: те, що є, привезли небайдужі люди. Працівникам оранжереї залишається сподіватися хіба на погоду – що різко не вдарять холоди, бо перепад температур – найгірше для екзотичних рослин.

Стрічка новин