Аби здати ЗНО, потрібно заплатити більше 100 гривень

Аби здати ЗНО, потрібно заплатити більше 100 гривень. Щоправда, лише за пробний тест. Це одне із нововведень, яке чекає на випускників шкіл. А ще під час складання ЗНО-2016 тести з української мови обов'язково будуть зараховуватися як результати державної підсумкової атестації, а тести з історії України чи математики – на вибір з цих двох предметів.

Майбутнє зовнішнє незалежне оцінювання має свої особливості. Так при вступі до вишу враховується лише сертифікат 2016 року. А ще кожен учасник має право скласти ЗНО не більш як із чотирьох предметів. Наступного року тести поглибленого рівня складності будуть відстні. Для всіх випускників шкіл, зазначає директор Департаменту освіти облдержадміністрації Євгеній Ленський, результати ЗНО з української мови (обов'язково), математики або історії України (за вибором) зараховуються як результати державної підсумкової атестації.

/Євгеній Ленський, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА
Усі випускники 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також ті, хто здобуває освіту за екстернатною формою, повинні скласти ДПА у формі ЗНО з двох предметів для того, щоб отримати документ про повну загальну середню освіту/

У 2016 році на Полтавщині додасться ще один освітній округ. У Карлівці. Тут здаватимуть тести абітурієнти з Карлівського, Машівського та Чутівського районів. Аби у всіх семи містах ЗНО пройшло спокійно, наголошують фахівці, необхідно забезпечити безпеку випускників. Для цього, зазначає Олександр Сидоренко, треба задіяти всі оперативні служби.

/Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти
Зовнішнє оцінювання, то це більше, ніж 50 установ одночасно, в один день з української мови. У нас в один день буде задіяно більше, ніж 700 аудиторій, наповнених дітьми. Це по всій Полтавській області, починаючи від Карлівки на Сході до Пирятину на заході/

Аби перевірити свої сили, можна скласти один пробний тест. Минулого року це коштувало 89 гривень. У 2016 – буде дорожче. Зараз регіональні центри вносять свої пропозиції щодо вартості ЗНО.

/Олександр Сидоренко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти

В 100 гривень не вкладемося. Сьогодні ми розглядаємо цифру 101-111 гривень вартість одного оцінювання. Це не є остаточна цифра/

Всього у 2016 році ЗНО складатиме близько 10,5 тисяч абітурієнтів: 7,5 тисяч – школярі та 3 тисячі – випускники ПТУ, вишів та ті, хто закінчив школу у попередні роки.

Стрічка новин