Врятувати Кадетський корпус можуть німці та представники інших міст України

Врятувати Кадетський корпус можуть німці та представники інших міст України. Співпрацю з ними розпочали у Полтавській міській раді. А цей історичний об'єкт разом із колишньою площею Леніна іноземні та вітчизняні фахівці розглядають у першу чергу в плані урбаністичного розвитку міста. Після трьох українських обласних центрів Полтава також зацікавила представників Німецького товариства міжнародного співробітництва. І упродовж двох днів вони будуть проводити 3-тю Українську Академію інтегрованого розвитку міст. Що це дасть – з'ясовували наші кореспонденти.

Чергова спроба оживити Полтавський Кадетський корпус. Зараз про нього говорять іноземні представники – Німецького товариства міжнародного співробітництва та вітчизняні колеги з інших міст України. Поруч із цим розглядають і колишню площу Леніна у Полтаві. Що з ними буде далі – радяться фахівці різних міст України, Німеччини та представники Полтавської міськради і громадськість.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Західні донори завжди спілкуються із західною частиною нашої країни. Це Львів, Луцьк, Вінниця. І, мабуть, сьогодні приємно, що конференція вже прийшла і до Полтави. Хочу сказати, що наше місто не менш привабливе, ніж Львів чи інші міста. І ми готові до співпраці з усіма без виключення міжнародними донорами/

Львів, Чернівці, Вінниця, а тепер – Полтава. Місто приймає 3-ю Українську академію інтегрованого розвитку міст. Це означає, що полтавців навчать, як провести разом з громадськістю місцеве адміністрування.

/Сергій Білоус, директор Департаменту містобудування Мінрегіону
Ми почнем розбудовувати ці відносини мережою міст: між містами України та Німеччини. І дуже добре, що сьогодні в четвірці перших – ваше місто. На основі цього досвіду ми будемо далі вибудовувати інші процеси. І головне – на основі вашого досвіду ми будемо вносити зміни до законодавчої і нормативної бази/

Наприклад, за підтримки іноземних партнерів Львів вдалося зробити привабливим для туристів і дати поштовх іншим процесам: створити нові робочі місця, отримати виробництво, кошти.

/Олівер Вайгель, представник Федерального міністерства з питань довкілля Німеччини
Найважливішим тут є інтегрований підхід. Інтегрована робота для розвитку міста. Це означає, що робота проходить не в кожному окремому секторі, а в міжвідомчій структурі/

Наприклад, у Львові нині громадські об'єднання, такі, як ОСББ, за свої кошти змінюють елементи історичних будинків на автентичні.

/Іріс Гляйхманн, керівник проекту «Українська академія інтегрованого розвитку міст»
Основою академії є залучення громади, співпраця з громадою – як основний ресурс для того, щоб розвивати місто/

Після проведення академії заплановано підписати Меморандум про співпрацю GIZ з Полтавою. Це, говорять у міськвиконкомі, дасть початок втіленню проекту в Полтаві.

Стрічка новин