Фінал виборів у Полтаві: новообраний мер на літеру «М» і нова «духовна столиця всього світу»

Полтава обрала мера, який вже очолював місто. Попри низьку явку виборців, нинішньої неділі все ж таки відбувся другий тур. А у понеділок зранку Полтава отримала й результати волевиявлення. Дільничі виборчі комісії з підрахунком впоралися досить швидко – опівдні міська виборча комісія вже оголосила офіційні результати й закрилася на відпочинок. Інна Безугла – далі.

Полтава – з новим старим мером. 15 листопада у неділю на другому турі переміг чинний міський голова. Олександр Мамай набрав переможні 53 тисячі 390 голосів. На 20 тисяч менше отримав Андрій Матковський – 31 тисячу 955 голосів. У відсотковому співвідношенні маємо результати: 62 проти 37 процентів. Загалом цієї неділі у Полтаві на виборчі дільниці прийшли і проголосували 91 тисяча 676 осіб. Однак, більш ніж 6 тисяч бюлетнів визнані недійсними, ще 9 – не підлягають врахуванню, повідомили нам у міській виборчій комісії. Як і по всій Україні, явка виборців у Полтаві була невисокою. Найменш активним у цьому плані виявився Київський район, там проголосувало 37,7% жителів. Трохи більше у Ленінському – 40,29. Нарешті в Октябрському – 41,6 процентів полтавців. Отож, загальний показник активних виборців у Полтаві – лише 39,86%. Але на фоні інших міст – це середній показник. Інтерес наших громадян до обрання міських голів значно впав порівняно з першим туром. Нині найбільше голосувати прийшли на Тернопільщині - –більше половини жителів. В аутсайдерах – Херсонщина з 20% тих, хто проголосував. Решта міст – на рівні 30-40 процентів.
Олександр Мамай перші вітання прийняв у міській раді від заступників, членів виборчої комісії та представників ОБСЄ. Окрилений, новообраний мер розсипався у подяках та обіцянках.

/Олександр Мамай, новообраний Полтавський міський голова
Я хочу подякувати всій територіальній громаді, яка оцінила мою роботу і дала мені ще один шанс для того, щоб я дійсно втілював в життя те, що задумав, те, що розпочав. І я впевнений, що наше місто буде не просто духовна столиця України, а я буду намагатись, щоб наше місто було духовною столицею всього світу/

У свою чергу, Андрій Матковський на сторінці у Фейсбуці подякував своїм виборцям і привітав опонента-переможця: цитата «... вітаю Олександра Мамая з перемогою та бажаю йому успішно втілити в життя передвиборчу програму. Я зі свого боку працюватиму на благо полтавців в якості депутата міської ради».
Нагадаємо, у першому турі, 26 жовтня, Олександр Мамай набрав майже 23%, Андрій Матковський – 18. Причому, переможець уже після оголошення результатів зізнався виданню «Коло», що на вибори нині йшов без передвиборчої програми. Бо її не було.

Стрічка новин