Конфлікт у Котельві

Конфлікт у Котельві: депутати оновленої Котелевської селищної ради не можуть знайти спільної мови між собою та з головою Іваном Гарькавенком. 18-ть із 25-ти депутатів, запевняє Іван Михайлович, – це люди Тетяни Корост, яка теж балотувалась на селищного голову, але не набрала потрібної кількості голосів. Вони, мовляв, чинять тиск на голову селищної ради. Чи так все насправді – дізнавалися наші кореспонденти. 

На сесії Котелевської селищної ради, як у байці Крилова про лебедя, щуку і рака, немає ладу. Перша сесія 7-го скликання, що відбулася 5 листопада, видалася напруженою. За словами селищного голови Івана Гарькавенка, на нього чинили тиск депутати, яких підбурила Тетяна Корост. Тетяна Михайлівна була головним конкурентом Івана Михайловича на виборах, але не набрала потрібної кількості голосів. Івана ж Гарькавенка селищним головою у Котельві обирають вже втретє.

/Іван Гарькавенко, голова Котелевської селищної ради
Якщо її влаштовує кандидат на якусь посаду, чи на члена виконкому, вона головою киває, і вони голосують, якщо не влаштовує – не обирають тих, кого я пропоную. Багато хто працює в її господарстві, її тут знають/

У Котельві навіть назрівало питання про дострокове припинення повноважень селищного голови. Прибічники Івана Гарькавенка звинувачують у всьому Корост, мовляв, усе – не без її допомоги.

/Людмила Дубина, голова Громадської ради при Котелевській селищній раді
От у нас зараз «смотрящий» з'явився, який програв вибори і хоче завоювати владу, у виконком своїх пропонують, не дають голові працювати!/

Цього разу на сесії Котелевської селищної ради теж немає єдності серед депутатів. Голова оголошує про відкриття 2-ї сесії, в той час як частина обранців наполягає: ще не завершили попередньої.

/(Лайф)
Депутати під час сесії: «Нащо ви нас запросили сюди, якщо нашої думки не враховуєте?»/

«Вини Корост у тому, що на сесії безлад, немає», – переконують депутати. Їх, запевняють, ніхто не підмовляв, а невдоволення більшості цілком обгрунтоване.

/Тамара Чепурна, депутат
Не дотримано порядку денного проведення сесії, рішення оці (показує) підписані головою, але ми їх не приймали!/

Герой України Тетяна Корост, яка очолювала Котелевську районну державну адміністрацію за часів Януковича, від коментарів відмовилася. Не на камеру пояснила: ходить на сесії, бо їй не байдужа доля краю. Хід сесійних засідань Тетяна Михайлівна фільмує на камеру.

/Тетяна Корост, Почесна громадянка Котельви
Присутня для того, щоб все робилось правильно, в рамках закону, і все! Я маю право, я Почесний громадянин, і я запрошена/

Цього разу сесія була значно спокійнішою та продуктивнішою, запевняють депутати, і пов'язують це із присутністю ЗМІ.

/Людмила Дубина, голова Громадської ради при Котелевській селищній раді
Думка громади: щоб було ТБ, щоб усе було відкрито, громада зараз бурлить через події у селищній раді!/

Чи вдасться новому складу селищної ради знайти спільну мову – покаже час.

Стрічка новин