17 листопада у світі відзначатимуть день передчасно народжених

17 листопада у світі відзначатимуть день передчасно народжених. За статистикою, в середньому кожна 10 дитина з’являється на світ раніше терміну. Для малих поспішайчиків у Полтаві лікарі влаштували свято.


/Поспішаємо рости, щоб як квіти розцвісти, щоб пізнати світ навколо, щоб піти скоріш до школи/

Мирослава та інших діток на цьому святі називають «поспішайчиками», вони народилися раніше терміну, призначеного лікарями. Уперше відзначати їх день придумали у 2008 європейці та американці. Зараз дата святкується мільйонами людей в усьому світі.

/Катерина Мироненко, психолог Центру розвитку дітей раннього віку
Ми підхопили цю традицію, і кожного року в листопаді ми збираємо цих діток, які виходжувалися в Полтавській області у відділеннях виходжування новонароджених. Ми збираємо їх, і влаштовуємо для них розважальну програму/

Із дітками організатори придумали концертну програму, для них – майстер-класи по розмальовці пряників. Ще тут плели дівчаткам коси, гралися кульками та робили спільний плакат. Медики кажуть: передачасне народження – це ризик, проте не вирок. І поспішайчики, якщо їм створити умови, наздоганяють народжених у термін.

/Юлія Гончарова, лікар-неонатолог Полтавського перинатального центру
Щоб мати такі гарні результати, лікарі повинні мати змогу працювати за світовими стандартами. А світові стандарти вимагають відповідних вливань, і відповідного оснащення, і постійного, теж недешевого розхідного матеріалу/

У Полтаві є потужний перинатальний центр, відділення на базі обласної лікарні, виїзна неонатальна бригада, яка забирає хворих новонароджених із райцентрів. Обладнання для виходжування закупили, проте лікарі скаржаться: не вистачає препаратів та розхідного матеріалу. Якщо у розвинених країнах у виходжування малюків вкладає держава, то в нас це проблема батьків. Одна доба перебування у реанімаційному відділенні для передчасно народжених обходиться їм за скромними підрахунками у 1000 гривень. А таких днів інколи потрібно від 5 до 30-40. Зате результати варті фізичних, душевних і фінансових зусиль.

Стрічка новин