Чорним піаром, який вже став візитівкою місцевих виборів-2015, відзначилася і Полтава

Чорним піаром, який вже став візитівкою місцевих виборів-2015, відзначилася і Полтава. Протягом останніх трьох тижнів перед другим туром мерських виборів брудні технології стали ще бруднішими, а їх кількість та прояви – ще значнішими. За один день до народного волевиявлення представники громадянської мережі «ОПОРА» підбили підсумки передвиборчої кампанії, а наша знімальна група запитала у полтавців, чи підуть вони голосувати 15 листопада.

Передвиборна боротьба доходить свого логічного завершення. 15 листопада полтавці зроблять свій вибір на користь одного з кандидатів на посаду міського голови – діючого мера Олександра Мамая або Андрія Матковського, який очолював місто з 2006 по 2010 роки. Імена та обличчя обох останні три тижні не сходять зі шпальт газет, біг-бордів та сторінок Інтернету. Іноді – без їх на те згоди.

/Дар'я Черкашина, прес-секретар ГМ «ОПОРА»
Нещодавно ми зафіксували в Інтернеті відео, яке, згідно із законом, було приниження честі та гідності обох кандидатів, а також деяких громадських діячів міста Полтави/

Ролики подібного характеру, за словами представниці громадянської мережі «ОПОРА», є нічим іншим, як «чорний піар», прояви якого стали «візитівкою» місцевих виборів-2015. І якщо у більшості випадків довести причетність конкретної людини до розміщення відео в Інтернеті чи розповсюдженні «чорнухи» у вигляді листівок не можливо, то в інших горе-агітатори себе не приховували. Активною кампанією проти Олександра Мамая в останні три тижні перед другим туром виборів запам'ятався громадський діяч Сергій Чередніченко зі своєю акцією «Врятуй Полтаву від Мамая». Проти Андрія Матковського у свою чергу виступив «свободівець» Юрій Бублик, який закликав «не голосувати за іноземця». До слова, «ОПОРА» перевірила достовірність звинувачення, та констатувала його хибність – обидва кандидати на посаду мера Полтави є громадянами України.
Ще одним суттєвим порушенням, яке зафіксувала громадянська мережа, стало зловживання адміністративним ресурсом.

/Дар'я Черкашина, прес-секретар ГМ «ОПОРА»
Зараз по Полтаві роздається комунальна газета «Полтавський вісник». Ми зафіксували, що вона роздається агітаторами людям в руки, також розноситься по приватному сектору людям, де 4-5 сторінок відведені для очорнення репутації Андрія Матковського/

У штабі Андрія Матковського цей та решту проявів «чорного піару» зафіксували, та звернулися до компетентних органів із відповідними заявами. Що ж до іншого кандидата, говорить Дар'я Черкашина, ситуація протилежна: згідно з даними «ОПОРИ», Олександр Мамай, чи будь-хто з його команди, до правоохоронців не звертався.

«Чорний піар» та інші брудні технології вже набридли полтавцям, але сумлінні мешканці міста закликають не піддаватися на жодні провокації, та прийти на голосування 15 листопада.

/БЛІЦИ
- Це ж обов'язок кожного. Всі ж радіо, телебачення дивляться. Мені влада набридла існуюча в обличчі мера Мамая. Буде Матковський хай, він уже був.
- Господарем повинен бути. Конкретно не скажу, за кого буду голосувати. - Але підете? - Безумовно! І я, і моя дружина.
- Звісно, треба. Треба голосувати. Ми ж обираєм мера. Треба! Обов'язково!
- Так, піду. Буду за Матковського голосувати. Це - мій вибір. Він вже був мером, і тоді Полтава стала ще красивішою. Спасибі йому за це. Я сподіваюся, що його виберуть.
- Обов'язково! Обов'язково! Якщо хто не піде, то хай подумає, хто проголосує за нього! Обов'язково буду голосувати, щоб мер був достойний Полтави, і жінка буде голосувати, і вся сім'я буде голосувати/

Нагадаємо, до виборів Полтавського міського голови залишається 1 день. Дільниці почнуть свою роботу 15 листопада о 8 годині ранку.

Альона В'язнікова

Стрічка новин