Переселенка з Донбасу допомагатиме влаштувати життя таким, як вона

Переселенка з Донбасу допомагатиме влаштувати життя таким, як вона. У Полтаві проходять навчання кейс-менеджерів, тобто людей, які на рівні соціальних працівників сприятимуть вирішенню проблем вимушених переселенців. Серед учнів ми знайшли жінку, яка змушена була тікати зі Сходу разом зі своєю родиною, а тепер сама готова надавати допомогу.

Тетяна Шліпова у Полтаві рік. У листопаді 2014-го всією сім'єю вчителька російської мови та літератури втекла з самого Донецька. Двоє дітей-школярів – чинник, який не давав часу на довгі роздуми. У дорослому віці починати все з нуля, у даній ситуації це не те, що повинно лякати.

/Тетяна Шліпова, навчається на кейс-менеджера
Страшно знаходитись у зоні бойових дій з обох боків. Основна маса переселенців вивозила саме дітей із зони конфлікту. Психічний стан дітей – на першому місці. Їм точно там не місце/

Відносно недорога оренда житла, вартість продуктів харчування і надія знайти роботу – за цим вони приїхали до Полтави. Дітей одразу і без проблем влаштували до школи, але сама роботу не знайшла, розповідає Тетяна. Та й за 9 місяців соцвиплати завершились.
Куди звернутись за медикаментами, одягом, продуктовим набором хоча б на перший час – найважчі питання для вимушених переселенців.

/Тетяна Шліпова, навчається на кейс-менеджера
Коли приїздиш у чуже місто, нічого не знаєш: де що знаходиться, де які служби. Постійно все запитуєш. У людей особливих грошових запасів немає. «Переселенські» оформляються, а отримуєш їх лише через місяць. Зрозуміла: справа порятунку – справа самих потопаючих. Тому ми з дівчатами почали об'єднуватись – саме мами з двома дітьми/

Допомагати переселенці почали одне одному. Нині – більше: Тетяна – одна з майбутніх кейс-менеджерів. Тобто, пройшовши тренінг за Програмою розвитку ООН, вона буде соціальним працівником. А значить, отримає роботу і стане підтримкою іншим.

/Вікторія Масляк, заступник директора Полт.обл. центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді
Якщо в якійсь сім'ї є якась нагальна проблема, яку вони самотужки не можуть вирішити, на допомогу стають кейс-менеджери, які з самого початку і до кінця будуть вести їх випадок. Чи це стати на облік, чи це соціальна виплата, чи комплексне медичне обстеження, влаштування у дитсадок. З будь-якою проблемою вони можуть звертатись до кейс-менеджера/

Нинішні кейс-менеджери працюватимуть в Полтавському, Лубенському та Гадяцькому районах при центрах соцслужб. Саме там працівників не було взагалі. Те, що потреба у них є і буде, фахівці підтверджують, адже потік біженців продовжується.
Зараз у Полтавській області нараховують близько 28 тисяч вимушених переселенців.

Стрічка новин