Полтавці відновили історичну справедливість

Полтавці відновили історичну справедливість. Науковці в єдиному виданні відтворили історію Полтавського сільськогосподарського товариства. До Дня працівників цієї сфери книгу з одноіменною назвою представили полтавцям у Краєзнавчому музеї. У чому унікальність праці та чому робота над нею була надзвичайно важкою – дивіться далі. 

«Якщо є квіти – букет можна скласти». До 150-річчя Полтавського сільськогосподарського товариства двоє полтавців написали та видали першу грунтовну книгу про його історію, звитяги і першопостаті. Історичну основу цієї праці створювали різні дослідники у різні часи, розповідає один з авторів, доцент аграрної академії Віктор Миколайович.

/Віктор Самородов, автор книги
І таких дві книжки фундаментальних були. Це книжка Тихомирова, книжка Сосновського і Вілецького. Та серія статей Іллічевського. Але зібраної в одному місці книжки до цього року не було/

За 55 років існування товариство об'єднувало близько тисячі знакових фігур не тільки для України, а й Радянського простору. Автори розкривали діяльність товариства через роботу їх окремих відділів та учасників.

/Віктор Самородов, автор книги
Цього ніхто не розкривав, бо важко робить: архівних матеріалів практично нема. От, сім президентів товариства, а двох із них немає фотографій навіть. І ми не знайшли, розумієте? Живучи у Полтаві/

У державному архіві виявилося надзвичайно мало документів про товариство, розповідає інший автор праці Світлана Кигим. Тож працювати довелося з видань організації. Завдяки їм дослідникам вдалося встановити найпростіші факти.

/Світлана Кигим, автор книги
Були встановлені місця знаходження товариства у різні роки його діяльності. Спочатку – з 1865 року 42 роки товариство працювало у приміщенні Полтавського дворянсько-депутатського зібрання. Це Олександрівська площа, а зараз вулиця Жовтнева,31/

Автори вважають книгу духовним пам'ятником тим людям, які працювали в об'єднанні. Багато років українці не знали про Полтавське сільськогосподарське товариство, адже радянська влада з політичних мотивів не писала і не говорила про нього. Нині ж науковці та аграрії запевняють: книга відновить історичну справедливість унікальної ролі організації для розвитку сільськогосподарської науки.

Стрічка новин