На території України за 2015 рік зафіксовано 47 випадків захворювання на африканську чуму

На території України за 2015 рік зафіксовано 47 випадків захворювання на африканську чуму. Полтавщина також внесла у цю статистику свою частку. В нашій області зафіксовано 2 спалахи цього вірусу. Як вдруге потрапила до нас африканська чума – дивіться у наступному сюжеті.

Другий випадок захворювання на африканську чуму свиней стався на Полтавщині через інфікування поголів'я в інших областях України. Працівники Головного управління ветеринарної медицини відслідкували шлях передачі вірусу. Житель Села Короваї Гребінківського району придбав 5 свиней на незаконному ринку Черкащини. Туди ж їх завезли з Рівненської області. Зробив це бізнесмен з Київщини. За 10 днів нещодавно куплене поголів'я померло.

/Сергій Аранчій, начальник ГУ ветеринарної медицини в Полтавській обл.
Після того почали хворіти його домашні 11 поросят вагою за 50 кг. Він їх почав лікувати. То йому здалося, що їх комарі кусають, то йому здалося, що треба лікувати від внутрішніх паразитів. То він лікував їх антибіотиками, бо піднялася температура до 40/

Лише за 10 днів, з першою смертю уже у цьому поголів'ї, господар звернувся до ветеринарної служби. Така поведінка сприяє розповсюдженню африканської чуми. Аналогічну дію має і неможливість перевірки підприємств, що займаються вирощуванням свиней і переробкою продукції.

/Сергій Аранчій, начальник ГУ ветеринарної медицини в Полтавській обл.
Можливо, це наш український менталітет. Люди, які постійно не знаходяться на контролі спеціалістів, вони забувають часто дещо зробити те, що у них розписано у технологічній карті, і вони повинні здійснювати на роботі/

Нині існує постанова Кабінету Міністрів, яка дозволяє проводити перевірки на таких підприємствах, що, ймовірно, призведе до зменшення ризику розповсюдження африканської чуми. Загалом на території України за 2015 рік зафіксовано 47 випадків захворювання. Для порівняння, за цей же період Латвія має 577 спалахів вірусу, Литва – 93, а Естонія нараховує майже 400.

Стрічка новин