Через 15 років 70% людей на Землі помиратимуть від хронічних захворювань

Через 15 років 70% людей на Землі помиратимуть від хронічних захворювань. Причому, неінфекційних. Прогнози дають у Всесвітній організації охорони здоров'я. І перше з таких захворювань – діабет. Лише на території Полтавської області від нього офіційно страждає понад 46 тисяч осіб. Але медики наголошують: на одного виявленого хворого маєво двох невідомих. Про тих, хто навчився жити із діабетом, і кому вдалося подолати його загрозу – напередодні Всесвітнього Дня боротьби з діабетом – наш наступний сюжет.

Із 30 років – більше половини з цукровим діабетом. А точніше – 16. Юрій отримав хворобу у спадок: від неї страждали бабуся та прабабуся.

/Юрій Штрикуль, має цукровий діабет
Одного прекрасного дня (чи не дуже прекрасного), я схуд дуже. Відчував сильну спрагу. Бабуся сказала: йди здай аналізи. Здав аналізи – цукор підвищений. І потім направили в ендокринологічне відділення. Я тут 16 років вже/

Один чи два рази на рік – він пацієнт обласної ендокринології. Огляди фахівців, планові аналізи, підтримуюче лікування та процедури – навесні і восени. Так оператор видобутку нафти й газу з Машівського району живе з цукровим діабетом. Попри це Юрій не вважає свою хворобу загрозою. Основне – міра та позитивне налаштування, говорить хлопець.

/Юрій Штрикуль, має цукровий діабет
Працюю. Рибалка, відпочинок. Все є. Я не вважаю це чимось таким. Просто своєрідний спосіб життя.
- Харчування?
Солодкого, смаженого, копченого – поменше. Але все-одно то все є/

Не так легко до цукрового діабету ставляться медики. Цифрами з усього світу констатують: загроза зростає.

/Володимир Михайлець, завідувач ендокринологічним відділенням Полт.обл.клін.лікарні
На 1 січня 2015 року в Україні зареєстровано 1 мільйон 303 тисячі хворих на цукровий діабет. В області ця цифра складає 46 тисяч 132 хворих, станом на 1 жовтня. Інсуліноотримувачі – 8 300/

Ще у 2006 році фахівці ООН поставили діабет у статус першого хронічного та визнали глобальною проблемою. Офіційно прирівняли його до таких загроз як СНІД, туберкульоз і малярія.

/Володимир Михайлець, завідувач ендокринологічним відділенням Полт.обл.клін. лікарні
Чому? Тому що цукровий діабет – дуже інвалідизуюче захворювання. Це мікроускладнення очей, нирок, нижніх кінцівок, що призводить до великого відсотка інвалідизації та смертності/

Тому, говорить Володимир Михайлець, Україна стала першою державою, яка почала популяризувати знання про цукровий діабет і його наслідки. Адже на одного виявленого українця припадає ще двоє не виявлених. До 14 листопада – Всесвітнього дня боротьби з діабетом, полтавські медики долучаються до тематичних акцій. Зокрема, у міському будинку культури демонструють фільми та перевіряють вміст цукру у крові полтавців.

Стрічка новин