Цього року полтавцям випала місія відкрити 16-й Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Цього року полтавцям випала місія відкрити 16-й Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. З цієї нагоди до нашого міста з'їхалися представники з області, столиці і навіть з-за кордону. Цього ж дня на урочистостях вручили і літературну премію імені Леоніда Бразова, започатковану Полтавською обласною радою. Подробиці – у сюжеті.

Міжнародний конкурс з української мови ще у 2001 році започаткував український меценат Петро Яцик. Відтоді він проводиться щорічно, і проходить у чотири етапи: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці, крім цінних подарунків, традиційно отримують грошову винагороду. Цього року конкурс проходить вже вшістнадцяте і відкрили його саме у Полтаві.

/Павло Гриценко, директор Інституту української мови НАН України, голова журі конкурсу
Щороку ми лише у фіналі отримуємо більше 1100 конкурсних праць. Це тільки до фіналу доходить, то уявіть, скільки загалом бере учасників!/

Лише на Полтавщині у конкурсі щороку беруть участь майже 5 тисяч учнів і студентів, перевіряючи свої знання з рідної мови.

/Дар'я Перловська, учасниця конкурсу
Тут навіть коли готуєшся, не знаєш, що повторювати, бо можуть дати завдання різних років, різні за темою/

Традиційно серед учасників конкурсу – і українці, які проживають за кордоном. Мова незмінно єднає покоління, хоча мовне питання залишається об'єктом маніпуляції.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Українська мова – це наша ідентичність, це те, що нас об'єднує і відрізняє від інших, тому це свято для Полтавщини/

Мета цього і подібних конкурсів – утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Стрічка новин