Програма «Турбота» перестає піклуватися про полтавців у громадському транспорті

Програма «Турбота» перестає піклуватися про полтавців у громадському транспорті. Така думка депутата міської ради 5 і 6 скликань Олександра Козуба. Він її започатковував понад 9 років тому, і зараз, говорить, вона поступово втрачає свій сенс. Юлія Козіна – далі.

Програму «Турбота» започаткували депутати Полтавської міської ради 5 скликання майже 10 років тому за каденції Андрія Матковського. Мета її існування, говорить один з розробників Олександр Козуб, – підвищення соціального захисту та поваги до осіб з особливими потребами. Допомогу «на дому» забезпечували соціальні працівники з різних організацій. Проїзд «від адреси до адреси» оплачувався з міського бюджету.

/Олександр Козуб, депутат Полтавської міської ради V і VI скликань
Видавалися квитки соціальним працівникам, які доглядали за людьми, які не могли самі за собою доглядати. Це були працівники соцзахисту, соціальних служб, громадських організацій, які ходили по домівкам і носили продукти, допомагали, робили уколи/

За день один соціальний працівник міг потрапити одразу за 12 різними адресами. З міського бюджету на це витрачали 1,5 мільйона гривень від загальної суми в 600 мільйонів. Аналогічна ситуація склалася і з соціальними маршрутами громадського транспорту під назвою «Місто без околиць». На цю програму, створену під егідою Андрія Матковського, витрачали щорічно майже 4 мільйона гривень. Крапля в морі для міського бюджету – говорить Олександр Козуб. Зараз же, на його думку, за часів перебування Олександра Мамая на посаді міського голови, не те, що не підтримують такі прогресивні програми, а й взагалі заганяють у глухий кут полтавців підняттям тарифів на перевезення. Ще до прийняття відповідного рішення депутат двох скликань застерігав своїх колег, представників «Совісті України», від такого кроку.

/Олександр Козуб, депутат Полтавської міської ради V і VI скликань
Шановні, дивіться, автобуси перевозять 5 млн полтавців. Елементарний розрахунок: ділимо на 365 днів, ділимо на 280 автобусів, які виходять на дороги нашого міста. І виходить, що 45-46 осіб перевозить автобус за добу/

Насправді, стверджує Олександр Козуб, кількість пасажирів набагато більша. І в такому тарифоутворенні вбачає корупційну складову, до якої причетні депутати від «Совісті України» на чолі з Олександром Мамаєм. Незадоволені 4 гривнями і полтавці. Для себе все частіше обирають електротранспорт.

/Бліци

Перевагу надаю тролейбусу, бо на такий транспорт не вистачає грошей.

Звичайно, тролейбусом. А так – і на тому економлю. Зараз мокро – прийдеться чекати, поки й не посинієш/

Окрім цього, нарікають місцеві і на відсутність транспорту у віддалених районах.

/Бліци

На Садах-2, Садах-3 дуже обіжені транспортом. І бажаємо, щоб і надалі ходили безкоштовні. Якщо у мене ноги болять, то я на 23 вересня 30 хвилин йду.

На Климівку тяжкувато. Не завжди вчасно транспорт. З перебоями, на жаль/

Змінити щось можна, і навіть треба. Єдине, що для цього потрібно, на думку Олександра Козуба, це любити Полтаву та її містян.

Стрічка новин