У Полтаві писали Всеукраїнський диктант національної єдності

День української мови та писемності у Полтаві відзначили Всеукраїнським диктантом національної єдності. Щороку таким чином кожен може перевірити власне знання рідної мови. Ювілейний 15-ий диктант зібрав цих сміливців не лише біля радіоприймачів, а й в обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара. Як дорослі разом з дітьми згадували свої шкільні диктанти – дивіться у наступному матеріалі.

Десятикласниця Яна Шпак любить уроки з української мови. Диктанти її не лякають.

/Яна Шпак, долучилася до Всеукраїнського диктанту національної єдності
Часто пишу, нещодавно написала ДПА, також був диктант, написала добре, на «10» балів/

Інша справа, каже, Всеукраїнський диктант. Його дівчина писатиме вперше у своєму житті. Звичайно, зізнається, довелося згадати не одне правило.

/Яна Шпак, долучилася до Всеукраїнського диктанту національної єдності
Обов'язково повторювала правила написання ком, інших знаків/

Рівно об 11-ій годині диктант стартує по всій країні.

Починаючи із 2000 року, 9 листопада українці пишуть диктант. До нього приєднуються як діти, так і дорослі.

/Зоя Бечкало, долучилася до Всеукраїнського диктанту національної єдності
Людина повинна вдосконалюватися все своє життя, і наразі українська мова дуже модна, дуже популярна. І я хочу вдосконалювати свою українську мову, перевірити себе, наскільки я грамотно вмію писати/

В обласній бібліотеці для юнацтва цього дня немає порожніх місць.

/Вікторія Піскова, провідний бібліотекар Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім.О.Гончара
Це наші постійні відвідувачі, люди, які люблять, шанують, цінують українську мову, які намагаються нею розмовляти і вдосконалювати її. Але дуже приємно, що не соромляться брати ручку до рук ті люди, які говорять російською мовою, ті люди, які є представниками національних громад нашого міста, зокрема вірменської громади/

Написані диктанти бібліотекарі зберуть, та в одному конверті надішлють на українське радіо. Протягом кількох днів озвучений текст оприлюднять в Інтернеті. А після перевірки самих диктантів у Києві результати переможців стануть відомі у грудні.

Стрічка новин