Зрозуміти Америку стало легше

Зрозуміти Америку стало легше – на це сподіваються організатори днів США у Полтаві. В їх рамках в місті презентували кілька виставок. Одна з них – американської політичної карикатури.

Тут є історична карикатура та сучасна – ХХ століття, розповідає пані Шері Бистрянськи, аташе з питань культури посольства США в Україні. Є картини, датовані початком заснування Сполучених Штатів, в основному вони відображають політичні думки, які ширилися у американських ЗМІ. Є роботи дещо провокативні. Пані аташе стверджує, що американські карикатуристи ніколи не боялися висловитися, навпаки – змушували політиків думати. Найстаріша тут робота, мальована двісті з гаком років тому Бенджаміном Франкліном, це розрубана на шматки змія. Називається «Об'єднуйся або помри», і має підтекст, що тільки об'єднавшись Америка стане сильною і незалежною державою. Більшість сучасних карикатур зображують нинішнього американського Президента Барака Обаму та його непрості стосунки із республіканською партією. Лікареві-терапевту Івану Дзюбі ця виставка нагадала радянські журнали та розміщені в них карикатури – гротескний погляд на серйозні речі.

/Іван Дзюба, відвідав виставку
Американська карикатура відрізнається, звичайно, відрізняється значимо, я б сказав, іронічністю своєю, меншою агресивністю, але все ж є якась спорідненість. Зараз я споглядаю ці карикатури з відчуттям певного досвіду і розуміння того, що там зображено, і вони більше викликають роздумів, ніж сміху/

Карикатури мають пояснення англійською та українською мовами, тож будуть зрозумілі усім глядачам. Їх розмістили у виставковій залі Полтавського Художнього музею імені Миколи Ярошенка, там вони будуть до 22 листопада.

Стрічка новин