До Полтави привезли вироби, виготовлені американськими індіанцями Південного Заходу

До Полтави привезли вироби, виготовлені американськими індіанцями Південного Заходу. Прикраси, килими, ляльки-качИна, предмети побуту індіанців можна побачити у Краєзнавчому музеї, де відкрилася виставка, надана Посольством США. 

Вироби одразу трьох племен – Навахо, Хопі і Зуні – експонуються у Полтавському Краєзнавчому музеї. Подібна виставка, розповідають музейні працівники, у них вперше.

/Ірина Власенко, завідуюча відділом етнографії Полтавського Краєзнавчого музею
Це виставка, надана Посольством США в Україні, вона подорожувала багатьма містами, тепер потрапила до нас, і проходить в рамках Днів Америки в Полтаві/

Майже всі експонати виставки – це ритуальні речі, серед яких – знахарське коло з рогами бізона. Є і звичайні жіночі прикраси, килими, гончарні вироби, елементи одягу, з-поміж останніх – і ось ця шкіра.

/Ірина Власенко, завідуюча відділом етнографії Полтавського Краєзнавчого музею
Це одяг вождя племені, тільки він міг одягати таке на себе, а нижче – головний убір вождя із багатьох пір'їв орлана/

Найбільше плем'я індіанців у США – Навахо, його представники – експерти з виготовлення срібних виробів і ткацтва. А от у Хопі найвідомішим ремеслом є ляльки-качина. Їх виготовляли чоловіки, і дарували своїм племінницям. Амулети (маленькі вирізьблені фігурки тварин), які теж представлені на виставці, – це справа рук майстрів з племені Зуні.

/Шері Бистрянськи, аташе з питань культури в Україні
Всі ці ремесла не є мертвими, бо культурні традиції цих племен живі. І зараз у деяких штатах ви можете побачити всі ці речі. Це і мокасини, і ткацькі вироби, вони досі все це виготовляють/

Виставка речей, виготовлених американськими індіанцями, діятиме у Краєзнавчому музеї до 22 листопада.

Стрічка новин