Місцеві та переселенці «подружаться» за кошти японців

Уже чотири дні в Полтаві вчаться дружити місцева громада та вимушені переселенці. У нас проходять тренінги, влаштовані за підтримки проекту ПРООН та закордонної фінансової підтримки. Олена Ляшенко – далі. 

Валентина Донцова у рідному Луганську мала роботу у соціальній службі. Рятуючись із сином від війни, вона опинилася у Миргороді. Їй пощастило – за підтримки проекту ПРООН при тамтешньому центрі соціальних служб виділили додаткові місця для таких, як вона людей, і жінка отримала роботу. Вони, в свою чергу, пішли далі і створили Єдиний центр підтримки вимушено переміщеним особам, його появу теж підтримав ПРООН.

/Валентина Донцова, працює у Миргородському центрі соціальних служб
Намагаємося підтримати людей, які потребують допомоги, де ми будемо надавати їм підтримку психологічну, юридичну, отримання довідки переселенця/

/Олександр Овчаренко, працює у Миргородському центрі соціальних служб
Коли людина влаштується, коли вона зареєструється, отримає ту довідку переселенця, зареєструється у центрі зайнятості, він обов'язково до нас прийде, і у нас уже є такі приклади, що люди пропонують свої послуги, співпрацю/

Цей чоловік теж змушений був змінити місце проживання, у Маріуполі його робота була пов’язана із технічною галуззю. Зараз він, як і Валентина, – соціальний працівник, і допомагає друзям по нещастю влаштуватися на новому місці.
Тренінг, покликаний згуртувати місцеву громаду із переселенцями, проходить у Полтаві уже чотири дні. Кампанія називається «Пліч-о-пліч», фінансує її Японія. Половина учасників тренінгу – місцеві неурядові організації, інша – вимушено переміщені.

/Надія Тімошенко, координатор проекту «Швидке реагування на проблеми вимушено переміщених осіб»
Ми знаємо, скільки конфліктів і непорозумінь було тоді, коли вимушено переміщені особи масово почали переїздити із зони конфлікту сюди, до нас, в Полтавську область. Зараз уже життя змінилося, ці люди почали адаптуватися, але не завжди це для них виходить конструктивним способом/

Серед місцевих на тренінгу – співробітники благодійної організації «Світло надії». Вони мають досвід допомоги переселенцям, віднедавна на її базі додався ще й юридичний центр.

/Яна Кравченко, координатор юридичного центру для ВПО БО «Світло надії»
Ми допомагаємо ВПО у таких питаннях, як отримання довідки, якісь проблеми по роботі, якщо там людина працювала у зоні АТО, потім переїхала сюди, там залишилися її трудові книжки.../

Організатори розповідають: проект ПРООН підтримує деякі локальні інціативи, спрямовані на згуртованість місцевої громади та вимушено переміщених осіб.

Олена Ляшенко

Стрічка новин