Нещодавно набрав чинності Закон «Про відкритість використання публічних коштів»

Нещодавно набрав чинності Закон «Про відкритість використання публічних коштів». Документ визначає умови та порядок доступу до інформації про їх використання. Мова йде про бюджетні кошти, гроші державних цільових фондів, фінансові ресурси підприємств державної і комунальної власності.

Відтепер у відкритому доступі з'явиться інформація про те, як держава розпоряджається публічними коштами, мова йде про гроші платників податків. Таким чином в Україні вирішили боротися з корупцією.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Законом України і постанової №694 від 14 вересня цього року передбачені умови розміщення коштів на єдиному порталі використання публічних коштів/

На ньому вже оприлюднюють інформацію згідно з Законом «Про відкритість використання публічних коштів». Проводять відповідну роботу і на місцевому рівні. Відтепер відомості, що стосуються бюджетних коштів, грошей державних цільових фондів, фінансових ресурсів підприємств державної і комунальної власності, будуть у відкритому доступі.

/Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності Полтавської ОДА
- Сайт створений http://e.data.gov.ua/, це сайт, на якому місяць викладалась інформація Держказначейства, але лише Держказначейства.
- Страшні суми з багатьма нулями, які ні про що не говорять/

Оприлюдненню не підлягає інформація про трансакції, пов’язані з видатками, які мають гриф «цілком таємно», або «для службового користування», а також трансакції військових формувань і правоохоронних органів, які пов'язані із забезпеченням обороноздатності країни.

Стрічка новин