У Полтаві невдовзі з'явиться Лавка примирення і дружби

У Полтаві невдовзі з'явиться Лавка примирення і дружби. Її встановлять поблизу Співочого поля в рамках культурно-освітнього проекту «Пліч-о-пліч». Останній у нашому місті Обласний молодіжний центр реалізує за підтримки міжнародних програм. Спрямований він на налагодження відкритого діалогу місцевої громади з вимушено-переміщеними особами. Про подробиці проекту організатори розповіли на прес-конференції. 

Проект «Пліч-о-пліч» – результат спільної роботи обласного молодіжного центру, ГО «ОМЦ ПЛЮС» та Програми розвитку ООН в Україні. Він має стати місточком, який налагоджуватиме комунікації між представниками місцевих громад та внутрішньо-переміщеними особами. Кошти на його реалізацію виділив японський уряд. З-поміж всього іншого організатори проекту займатимуться благоустроєм території. Один із першочергових об'єктів в Полтаві – галявина біля Співочого поля.

/Анатолій Безпалюк, директор КУ «Обласний молодіжний центр»
Ми вирішили встановити там лавочку примирення, дружби, яка буде символізувати діалог між громадами, в громаді самій. Плануємо там зробити каскад різних турніків для того, щоб наші хлопці-воркаутери могли там займатися і, звичайно, облагородити ту територію/

Решта об'єктів, які потрапили до переліку проекту «Пліч-о-пліч», – дитячий майданчик біля школи в одному із сіл Карлівського району, території, прилеглі до гуртожитку УТОГ та БО «Світло надії». Крім цього, організатори програми мають намір влаштовувати семінари та тренінги для вимушено-переміщених осіб, аби ті не відчували себе зайвими у новому суспільстві, та знали, що можуть впливати на прийняття рішення.

/Надія Тімошенко, регіональний координатор Програми ООН в Полтавській області
Не хочеться сьогодні, щоб наша місцева громада сприймала вимушено-переміщених осіб, як якийсь тягар, якесь додаткове навантаження, тому що ці люди – і ресурс для нас, людський капітал, який будь-якій громаді може знайти своє примінення/

Проект «Пліч-о-пліч» організатори планують реалізовувати протягом кількох місяців – до лютого 2016. Найближчими вихідними всі охочі можуть приєднатися до цієї ініціативи. У суботу, 7 листопада, починаючи з 10 години, волонтери займатимуться благоустроєм території поблизу Співочого поля.

Стрічка новин