Оркестр «Полтава» запалював на своєму 20-річному ювілеї

20 років тому на полтавському небосхилі засяяла зірка міського духового оркестру «Полтава». Цими днями музиканти відзначають ювілей існування колективу. У Галереї мистецтв артистів вітали представники влади, колеги, давні друзі, а у міському будинку культури привітання у вигляді оплесків та квітів оркестр отримував від полтавців – прихильників своєї творчості.

Міський духовий оркестр «Полтава» святкує ювілей. Йому виповнилося 20 років. З перших днів в оркестрі – Валерій Прихожай. Він виконує партію тенОра. Той момент, коли йому запропонували стати частиною цього колективу, музикант пам'ятає, як сьогодні.

/Валерій Прихожай, музикант МДО «Полтава»
Розмова була, що є такий проект Анатолія Тихоновича Кукоби про створення міського духового оркестру. Доки там документи оформлювалися і, починаючи з 1 листопада, відкрили нам цю одиницю рішенням міськвиконкому, і от я був запрошений на посаду артиста оркестру/

Таких, як пан Валерій, в оркестрі «Полтава» – ще шість осіб. Усі двадцять років з колективом – і незмінний художній керівник, диригент Едуард Головашич.

/Едуард Головашич, художній керівник МДО «Полтава»
Особливістю нашого колективу є те, що люди сюди приходять з задоволенням на роботу. Перш за все стоїть мета сумісної нашої творчості диригента та музикантів – підібрати репертуар, який був корисний глядачеві, і він був приємним для відтворення самим музикантам/

У Галереї мистецтв колектив отримує привітання від своїх друзів, колег та знайомих. Подарунок від самих ювілярів для всіх прихильників – концерт у Міському будинку культури.

За двадцять років існування на рахунку колективу – понад дві тисячі виступів, а в репертуарі – більше п'яти сотень творів українських та зарубіжних авторів. Для цього концерту обрали кращі номери із програм, які встигли полюбитися полтавським глядачам.

Глядачі у залі для улюблених артистів не шкодують оплесків. Цьому колективу, кажуть, не втомлюються освідчуватися у коханні.

/Віра Чазова, журналіст, прихильниця творчості МДО «Полтава»
Цей оркестр я знаю з перших днів його створення. Ми на радіо давали інтерв'ю з Едуардом Головашичем, коли він запрошував до себе в оркестр, коли ми воювали за те, щоб при міській раді він був. Коли створили його – це було справжнє свято. Я стараюся не пропускати концерти оркестру, дуже люблю духову музику/

/Бліци
- Вони наші місцеві, полтавські, рідні. Це по-перше, а по-друге, у мене там є знайомі музиканти: Мартиненко Станіслав, який грає на кларнеті, дуже гарний хлопець, потім – диригент... Я стежу за їхньою творчістю, їхніми концертами, отримую велике задоволення, заряд бадьорості.
- Духова музика – це завжди бодрість, завжди запал, і потім, ми завжди стежимо за його концертами, за просуванням, за їхнім зростанням. Дуже приємно відвідувати ці концерти/

І який же День народження без святкового торту. Його презентували артистам найвибагливіші глядачі – дружини і діти музикантів оркестру «Полтава».

Стрічка новин