У Полтаві майже 70 будинків, які сформовані як ОСББ

У Полтаві майже 70 будинків, які сформовані як ОСББ, та більше 140 житлово-будівельних кооперативів, і їх кількість постійно зростає. Один із зразкових ОСББ знаходиться по вулиці Маршала Бірюзова, 96. У будинку проживає 241 сім'я, мешканці повністю взяли на себе відповідальність за житло, і навіть долучилися до державної програми. Що з цього вийшло – у сюжеті Марини Мольки.

Жителі дев'ятиповерхівки по вул. Маршала Бірюзова,96 створили об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, і взяли участь у державній програмі з енергоефективності. Люди взяли кредит, і вклали кошти у заміну вікон в місцях загального користування. Розповідають: за всі роки, а свій будинок вони обслуговують з 2007-го, жодного разу не пошкодували про своє рішення.

/Надія Приліпко, голова правління ОСББ по вул.М.Бірюзова,96
Ми в підвалі замінили каналізацію повністю, ми переробили освітлення в під'їздах, яке дає нам економію/

За словами голови асоціації підтримки ОСББ Полтави Олега Тертишника, це один із прикладів того, як відповідальні власники успішно вирішують проблеми свого будинку. Вони долучилися до державної програми, не побоялися залучити кредитні кошти, і отримали 40% компенсації від держави.

/Олег Тертишник, голова Асоціації підтримки ОСББ м.Полтави
Крім цього, десь місяць тому обласна рада прийняла програму, яка підтримує ОСББ, при цьому відшкодовує частину відсотків за залученим кредитом в розмірі 10%. Крім цього, у Полтаві діє, точніше, не діє, а прийнята програма, яка також відшкодовує 15% відсоткової ставки/

За словами виконуючого обов'язки начальника обласного управління ЖКГ Едуарда Реви, на Полтавщині всіляко підтримують ініціативу щодо створення ОСББ і ЖБК. Затвердження відповідної програми – доказ цьому.

/Едуард Рева, в.о. начальника управління ЖКГ Полтавської ОДА
Вона розроблена на 5 років, до 2020 року, нею передбачено 5 млн.200 тис.грн. Хто взяв кредит на заходи з енергозбереження, будемо 10% відшкодовувати по всій області в наших ОСББ і ЖБК/

Щодо будинку по вулиці М.Бірюзова, 96, сума кредиту становила 198 тис.грн.

Стрічка новин