Полтавці стали менше хворіти

Полтавці стали менше хворіти. Принаймні, офіційно. За цифрами від міської санепідемстанції, нині у Полтаві спостерігається помітний спад вірусних інфекцій – на 20%. Якому явищу за це варто бути вдячним і чому спеціалісти радять ні в якому разі не розслаблятись попри втішні показники – дивіться далі.

Віруси відступають. За кількістю офіційно хворих полтавців, лікарі констатують: минулого тижня стало в рази менше жителів міста й області вцілому, які потерпають від гострих распіраторних вірусних інфекцій.

/Зоя Безпала, в.о. начальника Полт. міжрайонного управління ГУ Держсанепідемслужби у Полт.обл.
Показник захворюваності становить 47 на 10 тисяч населення при епідпорозі 68 і є нижчим, ніж епідпороговий, на 30%. Що ж до захворюваності, відповідно до попереднього тижня у нас йде зниження. По місту Полтаві – на 20,4%/

Така ситуація характерна для осені, говорять фахівці. Допомогла у ситуації відносно тепла цьогорічна погода. А ще – різні хитрощі, до яких вдавалися полтавці.

/Юліци полтавців
- Ми кожні вихідні ходимо пішки довкола Полтави. Нас збирається група – дорослі і діти – і ми гуляємо. В день – 15-20 кілометрів.
- Намагаюся займатись спортом, їсти часник і профілактичні якісь ліки.
- Їм горіхи, мед, п'ю чаї з натуральних травичок.
- Можна оксоліновою маззю намазати носик. Ми нещодавно хворіли, і купили сироп дорогий, німецький за 180 гривень. Потім почали пити мати-й-мачуху, і за 3 дні у нас кашель пройшов/

Домашнє – краще за хімічні препарати, підтримує і Марія Іванівна. Вона з власної присадиби привозить полтавцям природні ліки.

/Марія Іванівна
Оце калина від застуди/

Має чим поділитись на всі випадки життя.

/Марія Іванівна
Треба їсти топінамбур. Це дуже хороша рослина. Вона і солі виганяє, і взагалі для шлунку хороша. А особливо – діабет/

Фахівці застерігають: усе це добре для підтримки організму і профілактики. Але у разі захворювання краще-таки йти до сертифікованих знавців. Бо прості недуги з легкістю трансформуються.

/Андрій Дзюба, терапевт
Інколи під маскою ГРВІ можуть розпочинатися інші, більш агресивні хвороби. Ускладнення банального ГРВІ можуть бути міокардіти – запалення серця, запалення легень, нирок – піонефріти/

У цьому сезоні вже пережили пік хворих на застуди та грип, кажуть санепідеміологи.

/Зоя Безпала, в.о. начальника Полт. міжрайонного управління ГУ Держсанепідемслужби у Полт.обл.
Найбільший епідпоріг, але до Полтави не доходило, це було на початку жовтня, коли пішло похолодання/

Але видихати з полегшенням зарано. Попереду синоптики обіцяють похолодання. І, врешті, зиму, яка, за деякими прогнозами, буде суворою.
Тож, тепло одягаймося, смачно їмо, не нервуймося та проводимо імунопрофілактику.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію